Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dünya su tasarrufuna katkı sağlıyor: Geberit

[kutusag=4214]Küresel ısınmanın etkileri artık net olarak görülürken su kaynaklarının hızla tükenmesi ve bilinçsiz su tüketiminin önemine olan hassasiyet giderek artıyor. Uzmanlar özellikle banyo ve tuvaletlerde su tasarrufu konusuna dikkat çekiyor. Çünkü bu alanlarda kullanılan su miktarı, evde tüketilen toplam suyun yüzde 70’ini oluşturuyor. Avrupa Valf Üreticiler Birliği tarafından çevre konusunda farkındalık yaratan ürünlere verilen WELL sertifikasına sahip olan Geberit, su tasarrufuna katkı sağlamak isteyen herkesin WELL sertifikasına sahip ürünleri kullanmaya özen göstermesi gerektiğini belirtiyor.

2 MİLYAR METREKÜP SU TASARRUFU
Her zaman daha az su kullanarak daha iyi bir üretim süreci oluşturmayı hedefleyen Geberit, ürünleriyle dünya su tasarrufuna katkı sağlıyor. Bunun en önemli kanıtı ise; 2009-2013 yılları arasında dünyada 2 milyar metreküp su tasarrufunu sağlamış olması. Ayrıca, Geberit’in çevre konusunda yapılan verimlilik çalışmalarını her sene yüzde 5 yükseltme hedefi bulunuyor.

ÇEVREYE DUYARLI ZENGİN ÜRÜN KONSEPTİ
Ekonomik büyüme ve başarılı iş faaliyetlerinin yanı sıra çevre dostu olduğunu Avrupa’da çevre dostu ilk 10 şirket arasına girerek kanıtlayan Geberit, ürünleriyle su kaynaklarının ekonomik kullanılmasını sağlıyor. Geberit, su tasarrufunun birincil derecede önemini vurgulayan çift kademeli deşarj sistemi ile çalışan rezervuarlar ve fotoselli bataryalar ile kanıtlarken; enerji tasarrufu için klozetlerden kötü kokuları alıp, aktif karbon filtresinde temizleyerek ortama geri veren gömme rezervuar ile tüm ürünlerinde benimsediği ‘sürdürebilirlik’ ve ‘yeşil dünya’ yaklaşımları ile de yaşama katkı sağlıyor.
‘‘GEBERIT İLE GELECEĞE YATIRIM YAPIYORSUNUZ’’
Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu su tasarrufu konusunda şu açıklamayı yapıyor; ‘‘Dünyamız ne yazık ki küresel ısınmanın da verdiği etkiyle günden güne eriyor. Su kaynakları ise kritik seviyelere ulaşmak üzere. Küresel ısınma, su kaynaklarının hızla kuruması ve bilinçsiz kullanım geleceğimizi tehlikeye atıyor.
Su konusunda yapılan tasarruf planları büyük ülkelerden bir çekirdek aileye kadar herkesi etkiliyor. Geberit olarak biz de ürün gruplarımızda bu konuya ağırlık vererek gereken çalışmaları yaptık. Rezervuar sistemlerimizdeki çift kademe ile büyük bir tasarruf sağlamayı hedefledik. Eski sistemlere oranla büyük bir fark yaratan Geberit gömme rezervuarları çift kademeli deşarj sistemi ile çalışarak büyük oranda tasarruf sağlıyor. Bu sistemimizle boşa su harcamıyor, bir bakıma geleceğe yatırım yapıyorsunuz. Geberit Ar-Ge’den üretime, lojistiğe kadar her alanda enerji verimliliğini yükseltmeye çalışan bir marka. Geberit olarak su konusundaki bu çalışmalarımızla birlikte 2009-2013 yılları arasında, 2 milyar metreküp su tasarrufu yaptık. Dönüp bakacak olursanız bu çok ciddi bir miktar. Biz her zaman çalışmalarımızı sadece bugün değil, geçmişten aldığımız dersle geleceğe yatırım yaparak gerçekleştiriyoruz’’ dedi.