Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

YGBS Group Genel Müdürü Yahya Sağır

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4226]İstanbul Tuzla’da ikamet ediyorum. Bölge, sakin ve trafik sorunu yok. Tuzla, İstanbul’un bir ilçesi olarak güzel bir sahil kasabasını andırıyor ve bu nedenle yılın her ayını burada yaşamayı tercih ediyorum.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
Manzara ve yaşam alanlarının rahat kullanım sağlaması önemli. Salon ile mutfağın geniş ve kullanışlı olması, giyim odası bulunması bir evi, benim için ev yapan özellikler.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
Mükemmel bir konum, güne başlamak için güzel bir kahvaltı ve sıcak bir ortamdan daha konforlu bir yer düşünemiyorum. Bir insanın yaşadığı yer rahat ve konforlu olmasa zaten başka yerler aramaya başlamış demektir.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
Haftanın bir günü evde bulunabildiğim için sabah ailemle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra onlara elimden geldiği kadar güzel bir hafta sonu yaşatmaya çalışıyorum.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
Başka bir ülkede yaşamımı sürdürmek istemezdim. Türkiye her anlamda diğer ülkelerden daha yaşanabilir bir yer. Dört mevsimi yaşama imkânı sunan, tabiatı ile hayran bırakan bir atmosfere sahip. Tatil seçenekleri bakımından da gelişkin Türkiye, benim yaşamak istediğim ülke.