Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Avrupa Minepor’la BAU Fuarı’nda tanıştı

AKG Gazbeton, 2013 yılında piyasaya sunduğu ve aynı yıl sektör profesyonelleri tarafından “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” seçilen Minepor ile Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.
 
Avrupa’nın en büyük yapı fuarı BAU Fuarı’nda Minepor tanıtımını yapan ve gördükleri ilgiden son derece memnun olan AKG Gazbeton ekibi adına Genel Müdür Ali Şükrü Kahyaoğlu, “2015 yılında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Minepor ihracatında yoğun bir yıl geçireceğimizi söyleyebilirim.
Türk firması olarak yenilikçi AR-GE yapımızla piyasaya sunduğumuz Minepor bizi ayrıca onurlandırıyor. Fuarda gördüğümüz ilgi bizi bir hayli memnun etti” dedi.
 
Türkiye’de otopark, kolon, kiriş, tavan, çatı yalıtımında özellikle tercih edilen Minepor, ulusal teknik onayı ile 2014 yılında da en çok tercih edilen ısı yalıtım malzemeleri arasında yer aldı. AKG Gazbeton’un, Avrupa’daki güçlü dağıtım ağı sayesinde Minepor da 2015 yılında AKG Gazbeton ürün yelpazesiyle birlikte Avrupa’daki projelerde yer almaya başlayacak.
Minepor, 0,048 ısı iletkenlik değeri ile her tür binada ısı yalıtımını sağlamak için en ideal  çözümlerden biri olarak sunuluyor. İçeriğindeki bor maddesi ise Minepor’u muadillerinden daha sağlam hale getiriyor.

Minepor’u, diğer yalıtım malzemelerinden ayıran bir başka özelliği ise A1 sınıfı hiç yanmaz ürün olması. Tüm bu özellikleri ile Avrupalı profesyonellerin beklentilerini karşılayan Minepor ile ısı yalıtımında bütünsel çözüm elde ediliyor.