Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yapı Fuarları – Turkeybuild İstanbul 2015’te %20 daha büyük

38 yıldır düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild; yerli ve yabancı, yapı sektörüne yön veren tüm firmaların bu yıl da uluslararası buluşma noktası olacak. Fuarlar üretici – satıcı firmalarla, sektör profesyonelleri ve yatırımcıları bir araya getiren ülkemizin en büyük ve en önemli platformlarını oluşturuyor ve bu kesimler arasında köprü görevi görüyor.

Yapı Fuarları – Turkeybuild, Türkiye ekonomisinin odağında yer alan üç büyük kent; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, Türkiye’nin ve bölgelerinin lider fuarlarını oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda güvenilir bir marka olan fuarlar, her geçen yıl büyüyerek, sektöre sağlanan faydayı artırmaya devam ediyor. Yıl boyunca yerli – yabancı ortalama 180.000 ziyaretçiyi ağırlayan Yapı Fuarları – Turkeybuild sektöre yeni ihracat kapıları açıyor, yeni işbirlikleri ve satın almalar için fırsatlar yaratıyor. Bu kapsamda ülkedeki en büyük yapı buluşması olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

[kutusag=4261]Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında ‘Konuk Ülke Projesi’ ve ‘Alım Heyetleri Organizasyonları’ gibi etkinlikleri gerçekleştirdiklerini aktaran YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, bu etkinliklerle Türkiye yapı sektörünün uluslararası alanda etkinliğinin artmasını amaçladıklarını belirtti.
Bu yıl Konuk Ülke Projesi’ne devam edeceklerini söyleyen Başer, “Sektörde ticari ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir platform yaratacak proje kapsamında, fuar öncesinde ve sırasında düzenlenecek etkinliklerde Türkiye ve Konuk Ülke’den konunun üst düzey yetkililerini bir araya getireceğiz” diye konuştu.

İş Geliştirme Platformu kapsamındaki ‘Konuk Ülke Projesi’ ile bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaklarını ifade eden Burcu Başer, platformun bu yıl, fuar öncesinde faaliyetlerini yürüteceği çalışmalar ile fuar sırasında ‘Türkiye- Konuk Ülke İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri’ etkinliğinin yapılacağını belirtti.

‘Konuk Ülke Projesi’yle, ülke odaklı yeni işbirlikleri ve etkin stratejilerin oluşturulmasını ve Türk yapı sektörünün uluslararası alandaki etkinliğinin artırılmasını hedeflediklerini aktaran Başer, her yıl bir ülkeyi konuk ettiklerini kaydederek, “Sektörümüzün hedeflediği bölgelerde yer alması, yeni iş ve işbirliği fırsatları sağlayabilme potansiyeline sahip olması, konuk ülkeyi belirlerken önceliğimiz. Geçen yıl konuk olarak Güney Kore’yi ağırladık. Proje kapsamında fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Güney Kore ile Asya ve Ortadoğu pazarında stratejik işbirlikleri hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşıldığı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenledik” açıklamasında bulundu. Başer, Konuk Ülke Projesi ile iki ülke yapı malzemeleri üreticileri arasındaki ticari avantajların ve iş hacminin artırılmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Yapı Fuarları – Turkeybuild, YEM Fuarcılık’ın yapı sektöründeki 38 yıllık profesyonel deneyimini ITE Group PLC’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile birleştirerek fuar katılımcılarına ve sektöre yeni iş fırsatları yaratılmasına katkıda bulunmayı sürdürecek. Yapı Fuarları – Turkeybuild; üretici firmalara, meslek odalarına, üniversitelerin mimarlık, mühendislik bölümlerine, sivil toplum örgütlerine, kamu kuruluşlarına ve sektör yayınlarına da ev sahipliği yapacak ve düzenlenecek konferans, seminer, sergi vb. etkinlik programları ile yapı dünyasına ışık tutmaya devam edecek.