Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çatıda 3 boyutlu estetik

Çift katlı lamine bir şingıl çeşidi olan Bardoline Pro S 125 Alaturka, parçalı dokusu ve yapraklarındaki renk tonlamalarıyla çatılarda estetiği sağlıyor. Tarihi binalardan villalara kadar dünya üzerinde milyonlarca metrekare çatı kaplayan bu estetik malzeme, zor hava şartlarına da dayanıklı.

Yüzde 30 ve daha fazla eğimli çatılar için ideal olan
Onduline Avrasya’nın yeni şingılı, gerektiğinde düşük eğimli çatılara ve düşey yüzeylere de kaplanabiliyor. Her tip çatıya kolayca uyum sağlayan ve başka malzemelerle kaplanması çok zor, hatta imkânsız olan karmaşık çatı formlarına, kubbe, tonoz gibi eğrisel yüzeylere de uygulanabiliyor.

Uzun ömrüyle de dikkat çeken Bardoline Pro S 125 Alaturka, su geçirimsiz ve esnek yapısıyla sıcaklık farklarında çatlamayı önlüyor. 125 g/m² ağırlığındaki cam tülü taşıyıcısı sayesinde diğer şingıllara göre daha fazla basınç dayanımı ve dış etkenlere karşı etkili bir dayanım sağlıyor. Ayrıca çatılara uygulanması çok kısa bir sürede, kolayca gerçekleşiyor.

Metrekareye verdiği yaklaşık 13 kg ağırlığıyla hafif bir ürün ve çatı konstrüksiyonuna çok az yük veriyor. Çatıya çıkmayı gerektiren durumlarda ise üzerinde rahatça yürünebiliyor. Uygulama esnasında her levhanın arka yüzeyinde bulunan yapışkan alanlar sayesinde şingılların birbirine yapışması kolayca sağlanıyor. Bardoline Pro S 125 Alaturka, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli olan TS EN 544 standardına göre üretiliyor ve CE belgesine sahip.