Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

NPlus Banyo’dan 4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu’na bronz destek

Türkiye ekonomisinin lokomotifi sayılan yapı ve inşaat sektörüne verdiği hizmeti sadece üretimle sınırlamak istemeyen NPlus Banyo, 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan ‘’Mekân Tasarımında Disiplinlerarası Yaklaşımlar’’ temalı sempozyuma sponsor olarak destek veriyor.
 
MEKÂN TASARIMI VE DİSİPLİNLER ARASI BAĞ
Teması “Mekân Tasarımında Disiplinlerarası Yaklaşımlar” olarak belirlenen sempozyum öncelikle, iç mimarlık mesleğinin taşıdığı işlevsel ve sanatsal özellikler göz önüne alındığında başta mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar, endüstri ürünleri tasarımı, felsefe, sosyoloji, psikoloji olmak üzere pek çok disiplinle ilişkiyi güçlendirmeyi hedefliyor. İç mimari tasarımında verimliliği sağlamanın ön koşulu hiç kuşkusuz farklı disiplinlerle kurulacak programlı ilişkilerle mümkün.

Yaşamı yeniden biçimlendirerek değişime imkân tanıyan her alanda ve yaratıcılığın gelişiminde disiplinlerarası iş birliğinden yararlanmanın gerekliliği yadsınamaz. D. N. Perkins’in “Disiplinlerin kesiştiği noktada yenilik olasılığı artar” diyerek vurguladığı gibi 4.Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu da iç mimari tasarıma yeni açınımlar kazandıracak bir platform oluşturacak. Sempozyumda, belirlenen tema kapsamında değerlendirilerek bilim kurulu tarafından seçilen bildiriler, üç gün boyunca sunulacak ve tartışılacak. Konu ile ilgili panel ve söyleşilerin yanı sıra sanatsal performansları ile de bilimsel toplantılar arasında ayrıcalıklı bir konumda olan etkinlik, 8 Mayıs 2015 tarihinde sona erecek. 5 bine yakın ziyaretçisi ile Türkiye’nin iç mimarlık alanında ilk ve tek sempozyumun katılımcıları mimar, iç mimar, mühendis, tasarımcı ve akademisyenlerden oluşuyor.