Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SERKAP Başkanı Ahmet Tahsin Yamaner

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4262]▶ Çekmeköy-Ömerli’de oturuyorum. Öncelikli nedenim İstanbul’daki büyük zelzele olayında panik halinde şehir dışına gitme isteğim. Bu yüzden Bağdat Caddesi’nden Çekmeköy’e taşındık. Şehir yaşamından kırsal yaşama geçmiş olduk. Şehirli insan iken doğa insanına dönüştük. Burayı seviyorum ama yine de şehri özlüyorum.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Hem iş hayatında hem evde huzurlu bir ortam. Parayı az kazanırsınız, çok kazanırsınız o başka bir konu. Ancak yaşadığınız kişilerle birbirinizi kırmadan geçinebilmeniz asıl olarak bir evin olmazsa olmazıdır.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Rahat banyo yapabileceğim bir ortam, güzel uyunabilen bir yatak ve güneşlenmeyi çok sevdiğim için bir bahçe olması benim için çok önemli. Fırsat bulduğum her yerde kendimi güneşe çıkarırım. Güzel kitap okunacak, TV seyredilecek bir yer de varsa benim için konforlu bir evin şartları sağlanmış olur.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Spor yapıyorum, tenis oynuyorum, kitap okuyorum, yaşım ilerledikçe dizileri de takip etmeye başladım. Uğur Yücel’in güzel bir dizisi var, onu takip etmeye çalıştım. Bir de Kurt Seyit ve Şura’yı seyretmeye başlamıştım ama onu da yayından kaldırdılar. Maçları seyretmek hoşuma gidiyor. Torunlarım ile meşgul olmaya gayret ediyorum.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ Şimdiden sonra düşünmem. Çok olağan dışı bir yer olmadıkça nerede yaşadığım çok fark etmezdi benim için. Uzakdoğu’da yaşamayı istemezdim. İş için bile çok gitmeyi istemiyorum. Asyalıların yaşam tarzı, felsefesi, düşünme tarzları bana göre değil.
10-15 sene önce olsaydı, yaşamak istediğim ülke İtalya olurdu.