Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çelik konstrüksiyonlu yapı inşaatlarına Mercedes-Benz kamyonlarının desteği sürüyor

AXOR 3340 VE AXOR 4140 MODEL ARAÇLAR VİNÇ ÜSTYAPISINA EN UYGUN ARAÇLAR

Mercedes-Benz Türk’ün bu sektöre sunduğu 400-600 beygir gücündeki araçlar güçlerinin yanı sıra donanımları ile de ilgi çekiyorlar. Özellikle, Axor 3340 K ve 4140 B, Türkiye’de üretilen en güçlü inşaat kamyonlarıdır. Mercedes-Benz Türk tarafından üretilen diğer inşaat kamyonlarında bulunan tüm üstün özelliklere sahip olmalarının yanında, Türkiye’de üretilen ilk 400 beygir gücünde inşaat araçları olan bu araçlar, Türkiye’den tüm dünyaya ihraç ediliyor.

Actros inşaat kamyonları dış kabin tasarım özellikleri sayesinde, gerek şantiyelerin yoğun toz ve çamurlu ortamı gerekse yağmurlu ve karlı hava şartları gibi sürücünün yol görüşünü azaltan sorunları minimum seviyeye indiriyor. Actros inşaat araçlarındaki hareketli alt basamaklar ve inşaat tipi yüksek tampon sayesinde, şantiye koşullarında aracın tampon ve basamakları hasar görmüyor.

Çelik konstrüksiyon yapıların inşaasında kullanılan Axor 3340’ın bu alanda kullanımını artıran en önemli özellikleri, yüksek motor gücü, farklı aks mesafesi opsiyonları (3600 mm/3900 mm/4500 mm /5100 mm), vinç üstyapısına uygun şanzıman güç çıkışı, güçlü şasi, aks ve gelişmiş aktarma organı teknolojisi.
Axor 4140, yüksek motor gücü, vinç üstyapısına uygun motor güç çıkışı yerine şanzıman güç çıkışı opsiyonu, güçlü şasi, aks ve gelişmiş aktarma organı teknolojisidir. Ayrıca 4140 için opsiyonel olarak şeçilebilen farklı teknik taşıma kapasiteleri ile her türlü vinç üstyapısı için çözüm sunulabiliyor.

ÜST YAPILARA UYUM
Üstyapıların şasi ile mükemmel bir uyumlulukta olması gerekiyor. Şasi araçların tasarımı yapılırken üstyapının nerelerden bağlanacağı göz önünde bulunduruluyor.

En sık görülen üst yapılara örnek olarak, damper, damperli kamyon, beton mikser, vinç, beton pompası gibi üstyapı çeşitleri söylenebilir. Mercedes-Benz üstyapıcılara üstyapı yönetmelikleri ile Mercedes-Benz kamyonlarına ilişkin üstyapı üreticilerinin Mercedes-Benz araçların üzerinde yapacakları ek donanım ve tadilat işleri sırasında dikkat etmeleri zorunlu olan önemli teknik bilgileri sunuyor. Üstyapı üreticilerinin bilgilere ulaşacağı kendilerine ait bir internet sitesi bulunuyor. Üstyapıcılar Portalı denilen bu internet sitesinde firmalar ihtiyaçları olan teknik bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor.
MÜŞTERİLERİNE SUNULAN AVANTAJLAR
Çelik konstrüksiyon yapı inşaatlarında vinç kullanımına uygun güçlü ve her türlü zorlukla mücadele etmeyi gerektiren kamyonların kullanımına ihtiyaç duyuluyor.

Mercedes-Benz inşaat kamyonları ile az yakıtla yüksek performans, ileri teknolojiye dayanan güvenlik, uzun ömür ve dayanıklılığı zorlu inşaat işlerinde garanti altına almak mümkün. Aracın kabin ergonomisi ve ferahlığı, kullanım kolaylığı, koltukların sağlığa uygun ve dinlendirici olması gibi özellikler ise sürücünün çalışma performansını artıran ve bu sayede toplam verimliliği yükselten en önemli etkenler. Güçlü, dayanıklı, uzun ömürlü Mercedes-Benz inşaat kamyonları, son derece uzun servis bakım aralığı, düşük yakıt sarfiyatı, onarım kolaylıkları ve sürücünün performansını artıran konforuyla işletme maliyetlerini düşüren ekonomik araçlar olarak ön plana çıkıyor.

YAKIT PERFORMANSI
Mercedes-Benz inşaat kamyonlarına BlueTec teknolojili motorlar kullanıyor. ‘Düşük maliyet, düşük emisyon’ sloganı ile BlueTec teknolojili araçlar, biodizel de dahil olmak üzere günümüzde kullanılmasına izin verilen tüm dizel yakıtlarla kullanılabiliyorlar. BlueTec teknolojisine sahip motorlardaki artırılan ateşleme basıncı ile sıkıştırma oranı, daha iyi bir yanma ve dolayısıyla daha düşük bir partikül emisyonu sağladığı için daha az yakıt tüketimi mümkün kılıyor. Ayrıca BlueTec motorlar uzun ömürlü ve güvenilir olmaları açısından hem çevreye hem ekonomiye katkı sağlıyor. 

TERCİH EDİLEN HER ÜÇ KAMYONDAN İKİSİ MERCEDES-BENZ MARKALI
Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen araçlarının yanında, ithal olarak sunduğu ürün portföyüyle inşaat segmentindeki müşterilerinin her türlü ihtiyacına uygun çözümler sunabiliyor. Türkiye genelindeki yaygın servis ağı, yedek parça temin kolaylığı ve yüksek ikinci el değeri avantajları Mercedes-Benz kamyonlarının inşaat piyasasındaki konumunu daha da güçlendiriyor. Bunların sonucu olarak inşaat sektöründe satılan her üç kamyondan ikisi Mercedes-Benz yıldızını taşıyor.