Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tasarımca, European Property Awards’ta iki projesiyle ödül aldı

Hem Sasalı Villa I, hem de Urla Villa projeleri “Interior Design Private Residence Turkey” kategorisinde “Highly Commended”  ödüllerine layık görülen Tasarımca, projeleriyle dikkat çekiyor.

Sasalı Villa I
2008 yılında Sasalı’da 550 m² lik bir alana inşa edilen Sasalı Villa I projesinde minimalizmin etkisi ön planda tutulmuş.

Cephelerdeki açıklıklarla, gün ışığından maksimum seviyede yararlanmak hedeflendi ve bu doğrultuda galeri boşluğuna  bir skylight yapılmış. Tüm mekanlarda kullanılan mobilyalar işlevsellik ön planda tutalarak kullanıcı isteğine uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiş.

Urla Villa
2010 yılında Urla’da 600 m² lik bir alana inşa edilen Urla Villa projesi, eşsiz deniz manzarasına odaklı tasarlanmış. Seyir terası tasarlanan villada ahşap ön planda kullanıldı, tüm mekanlarda kullanışlılığa ve konfora önem verildi. Tasarlanan kış bahçesiyle güneş ışığının hakim olduğu bir alan yaratılarak mekanda daha sıcak bir atmosfer yaratılmış.

Diğer projelerde olduğu gibi bu mekandaki tüm mobilyalar, kapılar ve mutfak da özel tasarım ürünü.