Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KONFORLU VE GÜVENLİ YAPI TESİSATLARI İÇİN ATIK SU BORU SİSTEMİ: SILENTA

Büyük ve hızlı kentleşme nedeni ile giderek üzerinde hassasiyetle durulmaya başlayan gürültü kirliliği, konutlardan okullara, otellerden ofislere her alanda kişileri fiziksel ve ruhsal yönde olumsuz etkileyen toplumsal bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Yapılarda, toplumun ve bireyin yaşam kalitesini artıracak ses yalıtımı sağlayan ürünlerin kullanımı bu nedenle daha da önem kazanıyor.

[kutusatir=5626]

SILENTA PREMIUM: TÜRKİYE’NİN İLK SESSİZ BORUSU
GF Hakan Plastik’in Silenta Premium atık su boru sistemi, Alman Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde 4 lt’de 13 dB ses geçirgenliği ile Türkiye’nin ilk sessiz borusu.

DIN 4109 ve DIN 4102 sistem standartlarına uygun olarak formüle edilen GF Hakan Plastik’in tescilli ürünü Silenta Premium, mükemmel ses yalıtımı sağlıyor. Binalar için ideal koşulları oluşturan Silenta Premium, yaşam kalitesi ile birlikte yapının kalitesinin de artırılmasına da katkıda bulunuyor. Silenta Premium, tesisat sistemi üzerindeki titreşimleri büyük oranda azaltarak; bina içerisindeki titreşimler sonucu meydana gelen temas sesleri ve uğultuları da minimum seviyeye indiriyor. Özel conta sistemi, montaj kolaylığı sağlamakla birlikte su sızdırmazlığını garanti ediyor. Ayrıca ısıl genleşme nedeni ile borunun hareket etmesini sağlıyor.

SILENTA 3A: ORGANİK VE İNORGANİK ASİTLERE, SICAKLIĞA VE DARBEYE DAYANIKLI
Silenta 3A atık su boru sistemi, 4lt/s akış hızında sadece 16 dB ses şiddeti ile tesisat sistemlerinin ihtiyaçları için ideal bir ürün.

Silenta 3A atık su boru sistemi, organik ve inorganik asitlere karşı dayanıklılığı ile kendini ispatlıyor. Deforme olmayan yapısı ve push-fit contalı sistem birleştirme kolaylığı sayesinde sızdırmazlık sağlıyor. DIN 4102 yangın standardına uygun olan yapısı ile olası bir yangın sırasında zehirli gaz çıkarmıyor. Yüksek sıcaklık ve darbe dayanımına sahip PP dış katman, yoğun trafik yükü olan alanlarda; yeraltı ve yerüstü drenaj sistemlerinde kullanıma olanak sağlıyor. Isıl genleşme katsayısı sadece 0,06 mm/m°K olan Silenta 3A, bu düşük genleşme katsayısı sayesinde geniş ürün gamında kolay ve hızlı kurulum imkanı da sunuyor.

SILENTA FR: YAPI MEVZUATI VE YANGIN YÖNETMELİĞİNE UYGUN
Grubun diğer üyesi ise yapı mevzuatı ve yangın yönetmeliğine uygun olarak geliştirilen Silenta FR yanmaya dayanıklı sessiz boru sistemleri, olası yangınlarda alev iletiminin en aza indirgenmesi için üstün özellikler taşıyor.

Mineral katkılı özel bir formülasyonla üretilen boru sistemi, Almanya Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde 4lt/s akış hızında sadece 12 dB ses şiddeti seviyesine ulaşıyor. TS EN 13501, DIN 4102 yanıcılık ve DIN 4109, EN 14366 sessizlik standartlarına uygun olarak geliştirilen Silenta FR, atık su ve asidik sıvı transferleri için kullanılabiliyor. İçerdiği mineral takviyeli yapı sayesinde yüksek katlı yapılarda yangınlara karşı üstün direnç gösterirken, yangının katlar arasına geçişini önlüyor. Yüksek dayanım özelliği ile 95 °C sıcaklığa kadar kısa süreli dayanım (örneğin çamaşır ve bulaşık makinaları atık su gideri) gösteriyor.

Silenta ürün grubu, her türlü yapının drenaj sistemleri (konutlar, endüstriyel binalar, hastaneler, oteller, ofisler, rezidanslar, yer altı drenaj sistemleri), merkez vakumlu temizlik sistemleri, egzoz gaz sistemleri, kimyasal madde taşıma sistemleri gibi alanlarda kullanılabiliyor.