Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

NİDAPARK İSTİNYE PROJESİNDE GEOMAS TERCİH EDİLDİ

Tahincioğlu, 73.000 m2 alan üzerine kurulu, 55 bloğu ve 538 apart bölümden olan Nidapark İstinye projesinde daha önceki projelerinde olduğu gibi izolasyon kalemlerinde temelde Bentoshieldmax’ı tercih etti. 2017 yılında aldığı Altın Çekül ödülüne layık görülen Bentoshieldmax; çalışma prensibinin getirmiş olduğu avantaj ile kendi kendini onarabilme özelliği, uygulama hatasına yer vermemesi (dikiş, kaynak olamaması, düz personel ile yapılabilmesi) her ortam ve hava koşullarında uygulanabilir olması, çalışma prensibinden olayı yapı yaşadığı sürece sistemin devam etmesi ve bulunduğu şantiyede maliyet açısından artılar katması (grobeton, koruma şapının olmaması ve hız) gibi özellikleri nedeniyle öncelikli olarak tercih ediliyor.

BENTOSHIELD SERİSİ İLE DİĞER ÜRÜNLER ARASINDAKİ FARKLARDAN BAZILARI
Geomas, Bentoshieldmax ürünü ile rakip ürünler arasındaki farkı kısaca P.U.M olarak tanımlıyor: Performans, uygulama, maliyet.

Delinme, çatlak köprüleme, kimyasal dayanım, hidrostatik basınç dayanımını performans için, uygulama hızı-ortam ve hava koşulları, betonla bütünleşme için uygulama, grobeton ve koruma şapı istememesi, garantili uzun dönem gibi özelliklerde maliyet açısından avantaj sağlıyor.