Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

PRYSMIAN KABLO ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKASI ALDI

[kutusag=5658] Dünya çapında enerji verimliliği alanında çalışmalar yapan ve enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri olan Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, 28 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında gerçekleşen, enerjinin verimli kullanılması esasına dayanan denetimlerin sonunda, ‘sıfır uygunsuzluk’ ile TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasına sahip oldu. Bu sertifikayı alma sürecinde, proaktif bir yaklaşım sergileyen Prysmian Kablo, Prysmian Group içerisinde de bir adım öne çıkmış oldu.

TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikası, kuruluşların enerji politikalarını belirlemesi, enerji tüketimini yönetmesi ve enerji yönetim sisteminin performansını değerlendirerek iyileştirmelerin sağlanması esasına dayanıyor.

PRYSMAN KABLO SERTİFİKALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
Enerji tüketimini sistematik bir yaklaşımla yönetmek amacıyla, konuyla ilgili mevzuata uyum çalışmalarını gerçekleştiren Türk Prysmian Kablo, sertifika süreci değerlendirmelerini başarıyla geçti. Bu sertifika Prysmian Kablo’nun enerji maliyetlerini azaltıp, sera gazı emisyonlarını düşürmesinin yanı sıra, üçüncü taraf bir kuruluştan belgelendirilme ile sürdürülebilir çevre katılımını gösteriyor. Ayrıca daha önce ISO 9001, ISO 16949, ISO 14001 ve OHSAS yönetim sistemleri belgelerinin de sahibi olan şirketin Mudanya’daki fabrikası, TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikası ile sistem yönetimi anlamında ciddi bir fark yarattı.


ENERJİ VERİMLİLİĞİ İLE TÜRKİYE’Yİ YARINLARA BAĞLIYORUZ
TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasının alınmasında başta yoğun şekilde çalışan ekip arkadaşlarına teşekkür eden Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Satın alma gücü ve refah seviyesi artıkça dünyanın enerji ihtiyacı artıyor. Enerjinin giderek daha da büyük önem taşıdığı günümüzde, Türkiye’de her şirketin enerjiyi daha verimli kullanacak şekilde çevrelerini dizayn etmeleri gerekiyor. Biz de ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan hareketle bu alanda üzerimize düşeni yaparak enerjinin verimli kullanılması esasına dayanan denetimlerin sonunda, TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasını almayı başardık. Türk kablo sektörünün öncü firması olan Prysmian Kablo, bu sertifika ile sektörümüzdeki diğer şirketlere de örnek olmayı hedefliyor.” dedi.