Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BAUMİT, EN YENİ ÇÖZÜMLERİ İLE 41. YAPI FUARI’NDAYDI

Baumit, bir yıl aradan sonra Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2018’e katıldı. 8-12 Mayıs tarihleri arasında sektör paydaşlarını bir araya getiren fuarda Baumit, iç mekanlar için geliştirilen yeni ürün konsepti Healthy Living’in tanıtımını gerçekleştirdi.

BAUMİT’DEN SAĞLIKLI YAŞAM
Baumit, 41. Yapı Fuarı’nda yepyeni bir ürün konseptini sektöre sundu: Healthy Living.

[kutusol=5714]Baumit’in kurduğu ve Avrupa’nın bu alanda en büyük çalışması olan VİVA Araştırma Parkı’ndan elde edilen verilerle iki yıllık bir araştırma sonucunda geliştirilen Healthy Living konsepti, Baumit’in ürün geliştirme vizyonunu yansıtan sağlıklı yaşam anlayışını, dış cephelerden sonra artık iç mekanlara da taşıyor. Baumit Klima adı altında sunulan ve 9 üründen oluşan sistem, özel reçeteleri ile iç mekân iklim özelliklerini iyileştiriyor, nem dengesini düzenleyerek küf oluşumunu engelliyor. Sistem böylece, iç mekanlar için sadece konforu iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda ısıya bağlı hastalıkların da önüne geçilmesini sağlıyor. Baumit klima ürünleri, 2018 yılının ikinci yarısında Baumit Global ile birlikte Türkiye’de de piyasaya sunuluyor olacak.
Baumit, sağlıklı yaşam teması ile hazırladığı standında ayrıca dış cephe ısı yalıtım sistemlerine de yer verdi. Stantta profesyonellerin tercihi, yüksek koruma ve uygun maliyet avantajı sunan Pro Sistem ile zorlu hava koşullarına karşı yüksek darbe dayanımı sağlaması için geliştirilen Power Sistem, uygulaması yapılmış şekilde tüm bileşenleri gösterilerek anlatıldı. Üniversitelerle birlikte mesleki ve teknik liselerin de ilgi gösterdiği Baumit standında öğrencilere ürünlerle ilgili detaylı bilgiler de aktarıldı.