Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DOKA, DEV SAĞLIK KAMPÜSLERİNE İMZASINI ATMAYA DEVAM EDİYOR

1.000.000 m2 kapalı inşaat alanında 2.682 yatak kapasitesine sahip olacak İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük üçüncü sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet vermeye hazırlanıyor. Rönans Medikal İnşaat’ın yatırımını üstlendiği projede, taşeron firmalar Görgülü ve Göç Kardeşler firmalarının da tercihi Doka sistemleri oldu.

FARKLI YÜKSEKLİKLER İÇİN İDEAL ÇÖZÜM: YÜKSEK TAŞIMA KAPASİTELİ AĞIR YÜK TAŞIYICI İSKELE D2
Elazığ, Adana ve Ankara Etlik Sağlık Kampüsü gibi çoğu endüstriyel yatırımda olduğu gibi İkitelli Şehir Hastanesi’nde de yüksek yük taşıma [kutusol=5696] kapasitesi ile öne çıkan Doka d2 ağır yük iskele sistemi tercih edildi. Çünkü sistem, modüler yapısı sayesinde hastane gibi geniş alanlara kurulacak olan ve farklı yüksekliklerden oluşan yapılar için en ideal çözümü sunuyor.

Ağır yük taşıyıcı iskele d2, sahip olduğu 3 tip 1.52 metre genişliğindeki ana çerçeve sistemi ile her yüksekliğe hitap edebiliyor. 0,90 m, 1,20 m ve 1,80 m gibi farklı ana çerçeve yükseklik seçeneği sunan modüler sistemde krikolu ayak ve krikolu başlık sayesinde yükseklik ayarları istenilen şekilde yapılabiliyor. Böylelikle içerisinde farklı yükseklikler barındıran İkitelli Şehir Hastanesi için sistem en ideal ve kolay çözümü sağlamış oldu.
Ayrıca masa tipi d2 iskelenin sağladığı daha geniş masalar ve ahşap kiriş çözümü sayesinde daha az işçilikle daha seri bir inşaat süreci sağlanırken, yüksek dayanım ve taşıma kapasitesi sayesinde proje güvenli şekilde ilerliyor. İskele, sahip olduğu galvanizli yapısı ve 5 milimlik et kalınlığı sayesinde de herhangi bir burkulma veya bozulma riski taşımadığı için de işçiler için en güvenli ortamı sağlamış oluyor.

DOKA FRAMAX XLİFE İLE DEĞİŞİK GEOMETRİLER İÇİN HIZLI VE KOLAY BETON DÖKÜMÜ
Firmaya hem yükseklik hem de kalınlıkları itibariyle değişkenlik gösteren kolon ve perde duvarlarının dökümü için Doka Framax Xlife çift yüzeyli perde kalıp sistemi temin edildi.

1.000.000 m2 kapalı inşaat alanına sahip olan projede, sahada montaj gerektirmeyen Doka Framax Xlife sayesinde yüzlerce kolonunun en hızlı şekilde dökümü sağlanmış oldu.

Ayrıca ürün, sahip olduğu özel Xlife plywoodu sayesinde yeni bir plywood değişimi gerektirmeden 300 döküm yapılabilmesine olanak sağlayarak firmaya ciddi bir maliyet avantajı sağladı.[kutusag=5697] 

TS EN 12810 SERTİFİKALI DOKAUNİVERSAL ÇALIŞMA İSKELESİ İLE MAKSİMUM GÜVENLİKLİ ÇALIŞMA ORTAMI
Tüm ürün ve hizmetlerinde güvenliği ön planda tutan Doka, bu projeye de sağladığı ürün ve hizmetlerle farkını ortaya koydu. TS EN 12810 sertifikasına sahip DokaUniversal çalışma iskeleleri projenin maksimum güvenlikte ilerlemesi sağladı. Projeye temin edilen tüm sistemlerde olduğu gibi, DokaUniversal çalışma iskelesi için firmaya kurulum veya uygulama süreci için süpervizör desteği de sağlandı. Sıcak daldırma galvaniz kaplama sayesinde uzun ömürlü olan sistem, güvenlik unsuru ön planda tutularak geliştirildiği için kurulum, kullanım ve söküm aşamalarında tam güvenlikli çalışma ortamı sağlanabilmektedir. Dikey yönde 50 cm’de bir olan bağlantı parçası sayesinde istenilen seviyede platform olanağı sağlanıyor. Hızlı kurulum ve söküm olanağı sayesinde firmalara işçilik ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.