Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ŞİŞECAM DÜZCAM YAPI FUARI’NDA İLERİ TEKNOLOJİYLE ÜRETİLEN YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2018’deki yerini aldı. Fuarda, 190 metrekarelik özel dekorasyonlu standında ileri teknoloji ürünlerini sergileyen Şişecam Düzcam, ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarındaki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne sererken fuar ziyaretçilerine enerji tasarrufu, emniyet ve gürültü kontrolü sağlayan ve dekorasyon kullanımına yönelik en yeni ve katma değerli ileri teknoloji ürünleri hakkında bilgiler verdi.

[kutusol=5717] AR-GE ve yatırım faaliyetlerini aralıksız sürdürerek pazarın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunan Şişecam Düzcam‘ın üstün nitelikli ürünlerinin çevre dostu binalar yaratılmasına olanak tanıdığı bildirildi.  Şişecam Düzcam, fuarda yılın Çatı Cephe Malzemesi Ödülü’nü alan yeni ürünü Temperlenebilir Boyalı Cam’ı sergiledi. Şişecam Temperlenebilir Boyalı Cam, özelliği ile emniyet ihtiyacına yönelik çözüm sunarak iç mekanların yanı sıra dış mekanlarda da uygulanabiliyor.

Şişecam Düzcam’ın sergilediği, etkin ısı yalıtımı ve güneş kontrolü sağlayan yüksek performanslı temperlenebilir yeni ürünleri fuarda büyük ilgi gördü. Yüksek ışık geçirgenliğine sahip çift gümüşlü “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 70/37” ürünü nötral görünümün ve düşük yansıtmanın ön plana çıktığı konut, rezidans, villa ve mağaza vitrin camlarında tercih ediliyor.

%50 ışık geçirgenliğine sahip çift gümüşlü “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 50/27” içeriden bakıldığında şeffaflığın/nötralliğin ön planda oluğu ama cephede mavi renk etkisinin olması istenen ofis, hastane ve otel projelerine çözümler sunuyor. 
“Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 51/28” ise Nötral 50/27 ile aynı özelliklere sahip olup, dışarıdan bakıldığında cephede yeşil renk etkisi yaratıyor. 

Renksiz cam üzerine yapılan kaplama ile renklendirilen “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Derin Mavi 40/28” ise, kontrollü gün ışığı ve daha etkin güneş kontrolünün ön plana çıktığı sıcak iklim bölgeleri ve çatı ışıklıklarında tercih ediliyor. Bu yenilikçi ürünün en önemli özelliği içeriden dışarı bakıldığında nötral etki devam ederken dışarıdan içeriye bakıldığında cephede mavi etki yaratmasıdır.

Ayrıca, Şişecam Düzcam’ın tüketici markası Isıcam’ın yeni maskotu Isıcık fuarda ziyaretçilerle buluşarak Isıcam Sistemleri’nin yüksek performanslı ürünlerini tanıtarak, tüketicilerin ihtiyacına uygun doğru Isıcam ürününü seçmesine yardımcı oldu.