Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

TMS CLIMBEX Hidrolik Tırmanma Sistemi İle Dünyaya Açılmaya Devam Ediyor

Türkiye ve dünyada; inovatif, güvenli, uluslararası kalite ve standartlarında üretim ve hizmet sağlamak; müşterilerimiz ile birlikte çalışarak, ihtiyaçlarına en doğru yaklaşımı sergilemek; tüm bunları gerçekleştirirken, disiplinler arası çalışma kabiliyetini tüm TMS çalışanlarının benimsemesini sağlamak, kariyer gelişimine yardımcı olmak ve en önemli değer olarak görmek TMS’nin geçmişten günümüze misyonunu [kutusol=5735]oluşturmaktadır. Bununla birlikte müşterimizin gerçek çözüm ortağı olmayı hedefler; hatta kendimizi onun bir departmanı gibi görür ve onunla birlikte hareket ederiz.
Yenilikçi ve rekabetçi ürün ağı ve güvendiği mühendislik gücü sayesinde, hem ülkemizde gurur kaynağı olmayı başarmış, hem de yabancı üreticilere rakip yaratarak sektörel bir tekelin oluşmasının engellenmesinde öncü olunmuştur.

TMS Grubun kilometre taşları içinde ilk adımı; kurulduğundan bir yıl sonra, 1974 yılında; Türkiye’ye ilk “modüler-bina cephe iskelesi” sistemini kazandırması oluşturur. Bu vizyoner yaklaşım, TMS’nin sonradan atacağı inovatif adımların da habercisi olmuş ve bugün otomatik tırmanır kalıp sistemimiz olan “CLIMBEX” ile mühendisliğimizin geldiği noktanın göstergesi olarak, ulusal ve uluslararası pazarlara adını yazdırmaya başlamıştır.

CLIMBEX® HİDROLİK TIRMANMA SİSTEMİ

Yüksek yapıların hızla çoğaldığı ülkemizde, buna uygun yapı teknolojileri de hızla ilerlemektedir. Bu teknolojinin yerli takipçilerinden olan TMS Kalıp İskele Sistemleri, AR-GE çalışmalarına verdiği önemin karşılığını almakta gecikmemiştir.
ClimbeX® hidrolik tırmanma sistemleri yüksek yapılarda kalıbın vinçten bağımsız olarak hareket etmesini sağlayan hidromekanik bir yükseltme uygulamasıdır. 50 kN, 60 kN ve 100 kN yük taşıma kapasitesine sahip farklı tırmanma üniteleri mevcuttur.
Çok geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan Climbex Hidrolik Tırmanır Sisteminin avantajları:
• Yüksek güvenlikli hızlı çalışma sağlar, verimli maliyet sunar.
• 70 km/saat rüzgâr hızına kadar güvenli tırmanma yapabilir.
• Sistem tırmanma sırasında binaya kılavuzludur.
• Büyük platformların şekil ve boyutları binanın geometrisine göre ayarlanabilir.
• Sistem duvar daralmalarına ve eğimlerine uygundur.
• 5.5m yüksekliğe kadar döküm yüksekliği olabilir.
ClimbeX® Hidrolik tırmanır sistem, perde kalıplarını hareket ettirmenin yanında, yüksek katlı yapılarda rüzgâr ve koruma perdesi amaçlı da kullanılmakta olup, her iki durumda da güvenlikli ve hızlı bir çalışma sunarak maliyet tasarrufu sağlar.
İlk üretiminden bu yana sürekli kendini yenileyerek ve her projede maksimum performans ve fiyat dengesini yakalayarak hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok projelerde kullanılmaya devam etmektedir.

MOZOON TOWERS MIXED-USE DEVELOPMENT PROJECT
KATAR-WESTBAY

Katar Doha’da ilk olarak Marina Mix projesinden sonra Mozoon Towers Karma Projesi de geçtiğimiz haftalarda uygulamasına başlanılan referanslarımızdan biri olup projenin tüm kalıp ihtiyaçları TMS Kalıp ve TMS-Q Qatar tarafından karşılanmaktır. Projenin yüklenici firmaları MZP WLL ve ORIENTALS ENTERPRISES WLL tercihlerini TMS’den yana kullanmışlardır.
PROJE BİLGİLERİ:
MOZOON TOWERS MIXED USE DEVELOPMENT Projesi 560.000 metrekarelik arsa alanı içinde, Westbay yüksek binalar Bölgesi’nde bulunmakta ve 4 yeni kuleden oluşmaktadır. Proje 29.375 m² alana kurulacak olup, 1.600 adet konut, eğlence ve ticari mekanları yer alacaktır.
Bu projede toplam 4 adet çekirdek perdesinde 312 mtül Simpex kalıbı; 94 adet 10 ton kapasiteli, 40 adet 6 ton kapasiteli Climbex hidrolik sistem kullanılmaktadır. TMS hidrolik kalıp sistemleri sayesinde perde betonu 6 günlük periyodlarla dökülüp vinçten bağımsız olarak tırma-nabilmektedir.
TMS Kalıp İskele Sistemleri, İzmit ve Kastamonu’da bulunan modern tesislerinde ileri teknoloji kullanımı ve ar-ge çalışmaları ile geliştirdiği CLIMBEX® Hidrolik Tırmanır Sistem, perde, kolon ve döşeme sistemleri ile hem yurt içi hem de yurt dışında pek çok projeye imzasını atmıştır.

CLIMBEX® HİDROLİK TIRMANIR SİSTEM VE RÜZGAR KORUMA SİSTEMLERİNİN KULLANILDIĞI BAZI DİĞER PROJELER:

EMAAR SQUARE: İstanbul Çamlıca’da hayata geçirilen ve 53 kata sahip olan Adress Otel & Residence gökdelenin çekirdeğinde Climbex Hidrolik Tırmanır Sistem ile birlikte Türkiye’de ilk defa 5,5 katı aynı anda kapatabilen 24 m yüksekliğinde Climbex Rüzgâr Koruma Perdesi kullanılmıştır.

CITYGATE VİYANA: Avusturya’nın başkenti Viyana’da yer alan Citygate Projesi içerisinde 36 ve 28 katlı olmak üzere 2 adet yüksek katlı binalarının yanında, podyum yapıları ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Toplam kapalı alanı 32.650 m2, yüksekliği ise 108 m olan en büyük kule inşaatında güvenli bir çalışma alanı oluşturulması için TMS CLIMBEX hidrolik tırmanır rüzgâr koruma perdesi tercih edilmiştir.

AL RAJHI BANK HQ TOWER: Arabistan’ın başkenti Riyad’da projenin müteahhitliğini Güney Kore’nin ve Dünya’nın en büyük inşaat firmaları arasında yer alan ve aynı zamanda dünyanın en yüksek kulesi Burj Khalifa’nın da müteahhitliğini üstlenen Samsung Construction ve CCE ortak girişimi yapmıştır.
Proje her biri yaklaşık 10.000 m2 olan 4 bodrum kat, 1.600 m2 alana oturan ve 205 m yüksekliğe çıkan 37 katlı kule yapısı ve 1.700 m2 alana oturan kule yapısı ile eş zamanlı olarak 10 katlı otoparktan oluşmaktadır.
TMS’nin son yıllarda yapmış olduğu AR-GE çalışmaları ile müşterilerimizin yüzünü güldüren TMS CLIMBEX Hidrolik Tırmanır Kalıp bu pro-jemizde kule yapısı çevresinde yer alan 4 adet çekirdek perdesinde kullanılmıştır.

AZENCO FABRİKA PROJESİ: Azenco JSC tarafından yapımı gerçekleştirilen STP Kablo fabrika projesi 120 m yüksekliğinde kulelere sahip olup tüm kalıp ve iskele ihtiyacı TMS tarafından karşılanmıştır. Asansör ve merdiven şaftlarında ise Simpex Perde Kalıplarının yanında CLIMBEX hidrolik tırmanır sistem tercih edilmiştir. TMS’nin öne çıkan ürünlerinden biri olan CLIMBEX Hidrolik Tırmanır Sistem ile asansör ve merdiven şaftları vinçten bağımsız olarak tırmandırılarak zamandan ve işçilikten büyük oranda tasarruf sağlanmıştır.
Son olarak İzmir’de yapımına başlanmış olan yüksek katlı karma projede CLIMBEX Hidrolik Tırmanır Sistem ve Rüzgâr Koruma perdesi tercih edilmiş olup, 2018 yılının 3. çeyreğinden itibaren malzeme sevkiyatı ve sistem kurulumuna başlanacaktır.