Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çimsa 40 yaşında

1972 yılında faaliyetlerine başlayan, yüksek kaliteli ve yenilikçi ürünleriyle Türkiye çimento ve beton sektörüne damgasını vuran Çimsa 40. kuruluş yıldönümünü özel bir etkinlikle kutladı.

20 Aralık Perşembe akşamı İstanbul Swiss Hotel’de yapılan Çimsa 40.yıl gecesine Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Serra Sabancı, Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, iş dünyasının temsilcileri ve diğer davetliler katıldı.

Çimsa 40. yıl tanıtım filminin gösterildiği gecede Güler Sabancı’ya Çimsa’nın ilk hisse senedi hatıra olarak verilirken, Çimsa’nın eski yöneticilerine, çalışanlarına ve bayilerine 40. yıl anı plaketleri verildi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı şunları söyledi:

“Sabancı Holding olarak başarılarla dolu bir 40 yılı geride bırakan Çimsa’nın, Türkiye’nin en değerli çimento ve hazır beton şirketi olma vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini görmekten gurur duyuyoruz. İhracat alanında da Çimsa her yıl sektörüne öncülük ediyor. Bu, şirketimizin ürün geliştirme ve kaliteli üretim becerisi kadar, yeni pazarlar oluşturma ve bunları büyüterek koruma anlamındaki gücünü de gösteriyor.”

Daha sonra söz alan Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu ise “40 yaşın insanın hala kendini genç hissettiği, aynı zamanda önemli tecrübe kazandığı bir yaş olduğunu hatırlatarak” Çimsa’nın da kendini genç hissettiğini vurguladı.

Hacıkamiloğlu şöyle devam etti:

“Her yıl ülkemizde iş dünyamızla ilgili pek çok kamuoyu araştırması yapılır. Bu araştırmalarda Sabancı Topluluğu her zaman en çok güvenilen şirketler arasındadır. Çimsa bu güvenin mirasçılarından ve yaratıcılarından biridir. Belki Türkiye’nin en büyük şirketi değiliz, ama iddia ediyoruz ki, ülkemizin en iyi çimento üreticisiyiz. Varlığımızın yegane sebebi olan müşterilerimize her zaman daha iyi ürünler ve hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Bayilerimize, tedarikçilerimize yani iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza yıllardır “emin ellerdesiniz” diyoruz. Bizi diri tutan ve rekabetçi olmamızı sağlayan rakiplerimize adil rekabet sözü veriyoruz. Türkiye’ye fayda sağlamadan hiçbir işi yapmamaya özen gösteriyoruz. Sadece ekonominin değil, çevrenin korunmasına ve toplumun gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz.”