Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kablosuz Vavien Bağlantısı

Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric tarafından geliştirilen Life Space Ürün Grubu’nda bulunan Unica Wireless kablosuz anahtar grubu, konut ve ofislerde bütünsel bir aydınlatma veya panjur/jaluzi otomasyon sisteminin kurulabilmesine imkan veriyor. Unica Wireless ile gerçekleştirilebilecek çözüm uygulamaları arasında en ilgi çekici olanlardan biri de yatak başlarına kablosuz anahtar eklenebilmesi…

Mevcut durumda tavan lambası, odanın girişindeki anahtar ile kontrol ediliyor. Oysa siz, lambanın yatak başlarından kontrolü için yatağın her iki tarafına anahtar eklemek istiyorsunuz.

Klasik çözümde duvarlar kırılıp yeni kablo çekerek vavien bağlantısı yapılması gerekir. Unica Wireless ürünleri ise duvarları kırmadan, yeni kablo çekmeden, sıva, badana yapmadan veya duvar kağıdını değiştirmeden kablosuz vavien bağlantısı yani aydınlatmayı birden fazla noktadan kontrol imkanı sağlıyor.

Öncelikle oda girişindeki mevcut anahtar Unica Wireless kombine dimmer veya anahtarıyla değiştiriliyor. Daha sonra yatak başlarına kablosuz anahtarlar yapıştırılıyor veya vidalanıyor. Son olarak basit bir programlamayla kablosuz anahtarlar kapı girişindeki kombine modüle atanıyor. Böylece kablosuz vavien bağlantı oluşturuluyor. Artık kullanıcılar, yatak başlarındaki kablosuz anahtarlara dokunarak tavandaki lambayı yerlerinden kalkmadan açıp kapatabilir veya dimleyebiliyor…

Hem estetik, hem ekonomik…

Unica Wireless ürünleri, Unica Top ve Unica Plus serisi çerçeveleriyle ortamlara şık bir görünüm katabilirsiniz. Mevcut anahtarın yerine Unica Wireless kombine dimmer modülü kullanılırsa konforun yanında enerji tasarrufu da sağlanıyor.

Kullanıcı avantajları:

  • Sistem kurulurken duvarlar zarar görmez, kurulum çok kısa sürer.
  • Kablosuz anahtarlar, duvar, ahşap, cam gibi istenilen yere yapıştırılabilir veya vidalanabilir.
  • Yatağın yeri değiştirilirse kablosuz anahtarların yerleri de kolaylıkla değiştirilebilir.
  • Değişik aydınlatma seviyeleri kablosuz anahtarın hafızasına kaydedilerek senaryolar oluşturulabilir. Böylece tek bir butona basarak odada istenilen aydınlatma seviyesi elde edilir.
  • Kullanıcı isterse Unica Wireless dimmerli veya anahtarlı prizleri kullanarak abajurları, lambaderleri ve aplikleri de bu senaryolara ekleyebilir.

Kurulum avantajları:

  • Hızlı ve kolay kurulum sayesinde işçilik maliyetinden tasarruf sağlanır.
  • Gereksiz zaman harcanması engellenir.
  • Kurulum ve programlama için bilgisayar gerekmez.
  • Odanın aydınlatma tesisatındaki mevcut kablolar kullanılır. Bunların dışında yeni kablo çekmeye gerek duyulmaz.