Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kentsel Dönüşüm’e Unicera’dan büyük destek

Türkiye’de bugüne kadar başlatılmış en büyük imar hareketi olan “Kentsel Dönüşüm Projeleri” kapsamında kullanılacak olan tüm seramik, banyo ve mutfak ürünlerini Türkiye Seramik Federasyonu ve TİMDER işbirliğiyle hazırlanan UNICERA 25. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda görülebilecek.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul’da 27 Şubat – 3 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan UNICERA, ihracatta yerli kaynakları en çok kullanan ve ithal ürünlere bağımlılığı en az olan sektörlerden biri olan seramik ve banyo endüstrisinin yerli ve yabancı firmalarının katılımı ile bu yıl 25. kez düzenleniyor. UNICERA’da seramiğin lider ve en büyük firmaları; yeni ürünlerinin lansmanlarını yaparak sektörde seslerini duyurmaya devam ediyorlar.

SERAMİK SEKTÖRÜNÜN NABZI BURADA ATIYOR

Türk seramik ve yapı sektörünün yüzünü güldüren UNICERA, 2012 yılında, Amerika, Avustralya, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Almanya, Polonya, Belçika, Japonya, İspanya, İngiltere, İsviçre, Çin, Tayvan, Fransız Guyanası ve Türkiye olmak üzere 16 ülkeden 308 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile kapılarını açtı ve toplam 65.686 nitelikli ziyaretçi tarafından ziyaret edildi. UNICERA, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da 97 ülkeden 4.306 yabancı ziyaretçisi ile iş bağlantıları gerçekleştirme anlamında bir adım daha önde olduğunu kanıtladı. Fuar Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Slovenya, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Ürdün, İran, Irak, Lübnan, Yunanistan, Fas, Suriye, Umman, Mısır, Tunus, İsrail, Özbekistan, Belçika, B.A.E., İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda, Bahreyn ve Fransa’dan alım heyetleri ile 2012 yılına damgasını vurdu.

CERAMICTECH ÖZEL BÖLÜMÜ İLE UNICERA…

Türk seramik karo, vitrifiye sektörlerinin imajını yükseltmesi ve küresel pazar payını artırması için bu yıl da en önemli uluslar arası pazarlama platformuna ev sahipliği yapacak olan fuar, kapsamına üretimde kullanılan kimyasal hammaddeler, makineler, makine yedek parça ve yan sanayi ürünleri ile CERAMICTECH Seramik İşleme Teknolojileri Özel Bölümü’nü ekleyerek yoluna tüm hızıyla devam ediyor.

Yapı sektörüne dair birçok ürünün aynı platformda sergilendiği UNICERA’da, en yeni ürün, teknoloji ve tasarımları yakından incelemek mümkün.