Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Klassis

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

Ankara’nın en prestijli projelerinden olan Next Level’da Klassis’in tercih edilme sebebi 24 yıllık tecrübesi, lider markaları, Türkiye ve çevre ülkelerdeki önemli referansları, geniş ürün yelpazesi ve kaliteli işçiliğidir. Pasifik İnşaat’a ilk işini; 2011 yılında proje mimarı Brigitte Weber’in Next Level satış ofisleri için Steelcase Ofis Mobilyaları ve Lees Karo Halılarını tercih etmesinden sonra yaptı. Pasifik İnşaat almış olduğu kaliteli hizmet ve servisten dolayı, kuledeki halı ihtiyacını 2013 yılında Milliken halılarını Klassis’ten alarak göstermiştir.

KULLANILAN ÜRÜNLER

Steelcase Ofis Mobilyaları ve Çalışma Koltukları

Sektöründe dünya lideri olan Steelcase, 1912 yılında Michigan’da kurulmuştur. İlk patentini 1914 yılında metal bir çöp kutusuyla alan Steelcase, o günden bu yana metal endüstrisinden ofis mobilyası ve teknolojilerine uzanan bir ürün gamı sunmaktadır. Ofis yaratma konusundaki uzmanlığının sayesinde her şirketin çalışma koşullarına adapte olabilen ofis çözümleri sağlayabilmektedir. Steelcase’in çok önem verdiği sürdürülebilirlik kavramının yanı sıra, ergonomi konusundaki araştırmaları da bu alandaki başarısını açıklayan unsurlardandır. Dünyaca tanınan Steelcase, aldığı sayısız ödüllerle sektörde hızını kesmeden ilerlemektedir.

 

Next Level satış ofisinde kullanılan Steelcase ürünlerinden Frame One çalışma masası; görselliği, kullanım kolaylığı ve çalışanın motivasyonunu arttırması ile öne çıkmaktedır. Sade çizgileri ve zarif tasarımı ile çağdaş, şık ve hoş bir ofis ortamı oluşturmaktadır. Geri dönüşüm konusunda Steelcase kendi alanındaki birçok firmaya öncülük etmektedir. Frame One ürünü % 99 geri dönüşümlü olup % 23 geri dönüştürülmüş üründen imal edilmiştir.  

Think çalışma koltuğu rahat ve ergonomiktir. Kullanıcıya göre sırt itiş gücünü otomatik ayarlayan ve üzerindeki çelik fleksörler sayesinde vücut şekline uyum sağlayan ergonomik yapıya sahiptir. Dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden Almanya Red Dot tasarım ödülüne de layık görülmüştür.

Flexbox modüler depolama sistemi tüm ortamlar için yüksek esneklik sağlar. Tek tek ya da takım olarak depolama olarak kullanılabilir. İstediğiniz herhangi bir konfigürasyonda montelenebilir. Patentli konnektörü, dolapları istediğiniz şekilde birbirine kilitlemek veya kilitlerini açmak için basit bir madeni para ile hızlı bağlantı sağlar. 40 x 40 cm ve 40 x 80 cm boylarında 2 modeli mevcuttur. Flexbox, Almanya Red Dot tasarım ödülüne sahiptir.

P Konferans üst düzey toplantı salonları ve yönetim kurulu odası için kapsamlı ve uyumlu bir çözüm sunar. Bu ürün serisi, zengin ve çekici olan iş yerlerinde profesyonel ortakları marka imajını destekleyerek kendine çeker. P Konferans zerafetinin yanında kolay kablo bağlantıları ve üstün multimedya çözümleriyle teknolojiyle bütünleşir.

Lees Karo Halıları

1846 yılında James Lees tarafından kurulan Lees halı, Amerika’nın en deneyimli ve saygın halı üretici firmalarından bir tanesidir. Mohawk Endüstrisinin bir parçası olan Lees, geniş yelpazedeki stilleri ve farklı modellerdeki rulo ve karo halıları ile kanıtlanmış performans teknolojileri sağlayan bir geçmişe sahiptir. Sık kullanılan renk ve desenleri stoklarında bulundurarak müşteriye zamanında ulaşmayı hedefler. Çevreye bağlılığını ISO 14001 çevre yönetim sertifikalı üretim tesisi olması ile ispatlar. Firmanın iyileştirme programları çerçevesinde geri dönüşümlü ürün ve maddelerin sürekliliği vurgulanmaktadır. Lees, üretimlerine hala ilk üretim merkezi olan Glasgow Virginia’dan devam etmektedir.

Birçok üreticinin kendine özel teminat ve garanti koşulları vardır. Bütün garanti koşulları her zaman birbirine eşit değildir. Bu yüzden garantinin arkasındaki veriler ve üreticinin arkasında duracağı şartları bilmeniz çok önemlidir. Lees’in neden en çok saygı duyulan markalardan birisi olduğunu bünyesinde bulundurduğu Duracolor teknolojisi ile kendiniz keşfedeceksiniz. Lees halıları Duracolor Leke Direnci sayesinde üst sınıf karo halılar içerisinde en etkili yere sahiptir. Bu leke direnci, belirli temizlik prosedürleri göz önünde bulundurulacak şekilde hiçbir karo halının günümüzde bile ulaşamadığı, lekeyi ömür boyu önleyeceğini garanti etmektedir.

Miliken Karo Halıları

Milliken, 19.000 farklı tekstil ve kimyasal ürün üretimiyle dünyanın en büyük tekstil üreticilerinden bir tanesidir. İleri teknoloji ve performansıyla çalışan, en büyük araştırma merkezlerinden birine sahip olan Milliken’in 10.000 den fazla çalışanı ve çeşitli ülkelerde 55 farklı üretim merkezi bulunmaktadır. Firmanın halı üretim merkezi kuzen batı İngiltere’de Wigan’da bulunup bütün ülkelerde 1987’den beri yüksek performanslı halı uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Milliken, dünyanın ilk yüksek performanslı, yastık tabanlı karo halısı ile sektörde yenilikçi ve öncü olmaya devam etmektedir. 36dB’lik akustik performans ve yürüme konforu sağlayan “Yeni Comfort Plus2 Taban”, lider ve rakipsiz desen teknolojisi, hijyen – yangına dayanım – ısı izolasyonu – ses yutma – yürüme konforu sağlama özellikleri, hızlı numune servisi ve teslim süreleri, ayrıca ürünlerine 15 yıl garanti vermesi ile Milliken, kalitesine ne kadar güven duyduğunu ortaya koymaktadır.

Next Level projesinde tercih edilen Scattergraph yüksek performanslı ve tekstürlü bukle halıdır. Milliken halılarında olduğu gibi anti mikrobiyal ve leke koruma özelliklerine sahip olup CE sertifikası, comfort plus tabanı ve benzersiz tasarımı ile öne çıkmaktadır.

Milliken Karo Halıları, tüm ofis alanları, bankalar, finans kuruluşları, genel müdürlükler, kamu kuruluşları, alışveriş merkezleri, havaalanları, mağazalar, sergi salonları, kütüphaneler vb. alanlarda kullanılmaktadır.