Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök

Türkiye’nin kredi notunun artması, faiz oranlarının düşmesi ve buna bağlı olarak bankaların konut kredilerine yansıttıkları konut kredi oranlarının düşük olması sektöre hareket getirmiştir

Kentsel Dönüşüm projeleri inşaat sektöründe yeni alanlar açtı. Eğer Kentsel Dönüşüm planlı bir şekilde yapılır ve önümüzdeki 10 yıl içinde hızlı bir şekilde ilerlerse sektöre ciddi bir ivme kazandıracaktır. Yabancıya yapılacak mülk satışı ile ilgili gerçekleşen düzenlemeler sektörde satışların ve istihdamın artmasını sağlayacaktır. Sermaye Piyasası Kanun Tasarısı’ndan maketten konut satışlarında SPK iznini öngören hükmün çıkartılması gayrimenkul sektörü açısından olumlu bir gelişmedir. Konut satışlarındaki KDV artışı ile ilgili düzenleme çalışmalarının da bir an önce sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu durum sektörün oyuncularının yatırım planları ve yeni projelerin oluşturulması açısından önem taşımaktadır

Ekonominin lokomotifi kabul edilen inşaat sektörü ekonomideki yavaşlamaya paralel olarak 2012 yılında ivme kaybetmiş olsa da 2013’e büyüme hedefiyle giriyor. Hayata geçirilecek yeni projeler ve Kentsel Dönüşüm ile birlikte yeniden yapılandırılacak binalar sayesinde sektör hem ivme kazanacak, hem de istihdam ve yan sektörlere katkı sağlayacaktır.

Kasım ayı itibariyle G Plus ilk etabının anahtar teslimlerine başladık. 2013 yılında inşası devam eden ve satışlarının yüzde 95’ini tamamladığımız Divan Residence at G Plus projemizin teslimlerini gerçekleştireceğiz. Yine Güneşli bölgesinde hayata geçireceğimiz otel, ofis, rezidans konseptli iki projemizin çalışmaları da sürüyor. Bunun yanı sıra Güneşli bölgesindeki arsa yatırımlarımız olduğu gibi gelişmekte olan diğer bölgelerde de arsa arayışımız devam ediyor.