Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Piri Reis Vadisi Konut Projesi Karaman’ın en pahalı yatırımı

Karaman Belediyesi ve TOKİ’nin Karaman’da ortaklaşa yürüttükleri önemli bir kentsel dönüşüm projesi olan Piri Reis Vadisi Konut Projesi hayata geçiyor. Piri Reis Vadisi’nde 480 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek 1.728 konutluk Piri Reis Vadisi Projesi için ön talep toplanmaya başladı. Projenin iki yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.

Karaman Belediye Başkanı Dr. Kamil Uğurlu, Piri Reis Vadisi Konut Projesi’nin Karaman tarihindeki en pahalı ve en önemli yatırımlardan biri olduğunu kaydetti. Projenin, kentin çehresine ve geleceğine önemli bir boyut kazandıracağını vurgulayan Uğurlu, “Projeyi, hem oturmak hem de yatırım için çok uygun şartlarda halka sunuyoruz. Çok değişik bir planlamayla şehir içinde kent ormanı teşekkül ettiriyoruz. Şehrin merkezinde bir orman düzenlemesi Türkiye’de ilk defa yapılıyor. TOKİ ve belediyemizin mükemmel işbirliği ile projemiz Karaman’ın yüz akı olacaktır” dedi.

“PROJEDE PİRİ REİS HARİTASI ŞEKLİNDE BİR GÖLET VAR”

Projenin içerisinde Piri Reis’in haritasının şeklinde bir göletin olduğunu belirten Kamil Uğurlu, proje kapsamında birçok gölet, su gösteri parkları, spor sahaları, sosyal donatılar, AVM, amfi tiyatronun bulunduğunu da kaydetti. Uğurlu, “Projede farklı tip konutlar var. Projemizde normal konutlar 175 metrekare 3+1, özel konutlar 177 metrekare 4+1, 261 metrekare 6+1 ve 395 metrekare teras evler adıyla son derece konforlu villalar yer alıyor” dedi.

“RİSKİ OLMAYAN BİR YATIRIM ARACI”

Projede planlanan evler ve işyerlerinin yaşamak için Karaman’ın en harika bölümünü oluşturacağını dile getiren Kamil Uğurlu, oturma imkanı olmayanlar için de mükemmel bir yatırım aracı olacağını kaydetti. Uğurlu, “Riski olmayan bir yatırım aracıdır, hızlı artı değer yaratacak bir yatırımdır. TOKİ şartlarıyla ödeme durumu da ayrı bir imkandır” dedi.