Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Schüco Türkiye Genel Müdürü Can Eren

Schüco Türkiye, 2012’de öngördüğü hedeflerini yakaladı ve yeni pazarlarda da büyüme gösterdi. 2012’de, Kentsel Dönüşüm projeleri, konut projelerinde artış, özel sektör ve kamu iş birliği ile gerçekleştirilen projeler gibi yatırımlar sektörümüzü olumlu yönde etkilemiştir. Türkiye ekonomisi içinde hızla yükselen bir grafik gösteren yapı inşaat sektörü, 2013 yılında da bu trendi devam ettirecektir diye düşünüyorum. Ciromuzu ve büyüme kapasitemizi, devam eden ve yeni başlayacak projelerimiz ile 2013’te de artırmayı hedeflemekteyiz. Hem uluslararası hem ulusal pazarlarda büyüme bekliyoruz. Hedeflerimizi de buna paralel olarak revize ettik.

Şu an dünyadaki bütün Schüco şirketleri arasında ilk beşteyiz. Hedefimiz her sene bunu daha yukarılara taşımak. Bu doğrultuda yapılanmamız da devam ediyor. Schüco Türkiye’nin; İstanbul’da 2 lojistik merkezi, İzmir, Kayseri ve Ankara’da yurt içi, Bakü’de ve Taşkent’te de yurt dışı büroları bulunmakta. Bunlara ek olarak, yurt içinde ve yurt dışında başka ofisler de kuracağız. Sektör açısından bakacak olur isek; 2012 yılının özellikle ikinci yarısından sonra yaşanan olumlu ekonomik gelişmelerin yanı sıra Mütekabiliyet Yasası ve Kentsel Dönüşüm ile ilgili yapılacak çalışmalar, 2013 yılında inşaat sektörünün 2012’den daha iyi bir yıl geçireceğinin sinyallerini vermekte. Bunların sonucunda önümüzdeki yıllar içinde inşaat sektörünün ve inşaat sektörü içinde de alüminyum dış cephe sektörünün payı çıkışa geçecektir inancındayım.