Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ümit Ünal’dan hayata dokunan renklerin konsepti: QATSİ

Hopi Kızılderililerinin dilinde “Hayat” kelimesinin karşılığı olan Qatsi, inanılmaz bir kurgu ve hızla değişim içinde olan hayatlara dair başka bir anlatım sergiliyor. Qatsi aslında bir devinim ve döngü anlatımıdır. Durmaksızın içinde yaşadığımız, bazen teslim olduğumuz, bazen karşı durmaya çalıştığımız değişim sürekliliği. Ve sonuç; yeni bir dil ve anlatım. Bu konseptin tüm renkleri tamamen hayattan.

QATSİ RENKLERİNİN KULLANIM ALANLARI

Qatsi yaklaşımıyla tasarlanan mekanlar renklerini hayattan, onun çelişkilerinden alırlar. Kontrastlar belirgindir Qatsi’de, dolayısıyla stüdyolar, salonlar ve loft meanları, tasarımın iyice vurgulanması istenen mekanlar, ara bölümlerden çok ana bölümler, showroom ve geniş mağaza mekanlarıyla birlikte galeriler Qatsi’nin getirilerinden en çok faydalanacak yerler olacaktır.

Derin kızıl ve acı kahve tonları kuzeye bakan mekanlara sıcaklık katarken, sedefin parlaklığı, taş rengi, kuğu beyazı ve ekru tonlar güneye bakan mekanları serinletir ve dinginleştirir.

QATSİ KONSEPTİNDE BİR YAŞAM ALANINDA KULLANILACAK ÜRÜNLER

Son teknolojiyi ve onun ürünlerini, çok bildik, tanıdık oluşlarıyla içimizi ısıtan nesneler ve duygularla bir arada yaşatabilecek olmaktır bizim için Qatsi. Bu sebeple Qatsi’de kullanılacak ürünler nükteci bir şekilde geçmiş dönemlerden alıntı yapıyor. Qatsi’de önemli olan geçmişle geleceğin sentezini yakalayabilmektir. Modern ile rustik tarihi nazik bir şekilde bir araya getiren heykeller, biblolar kişiyi zamansız mekanlarda yolculuğa çıkarabiliyor.

QATSİ RENKLERİNİN İNSAN RUHUNA YANSIMALARI

Yaşamın dengesini sorgulayan başka bir entelektüel yaklaşımı var Qatsi insanının. Daha derin tonları seven. Koyulukları olan, sanata ve felsefeye tutkun! Yaşamın özüne dair buluntuları var, ayrımsadıkları güçlü. Dinlemesini sevdiklerimizden. Doğadaki yansımaları, yaşamın insan portrelerini, insan öykülerini irdeleyendir Qatsi kişisi. Doğada ki kızıl tonları en favorileri.

Kızıl kahve, nefti ve en koyu siyaha yakın griliklerle, en açık gökyüzü tonları var yaşadığı uzandığı tüm köşelerde Qatsi insanının…