Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Basf, dünyanın en inovatif 50 şirketi arasında yer aldı

Dünyanın lider kimya şirketi BASF; Apple, Google ve BMW gibi şirketlerle birlikte, dünyaca ünlü yönetim ve iş stratejisi danışmanlığı firması Boston Consulting Group (BCG) tarafından dünyanın en inovatif 50 şirketinden biri seçildi. Yıllık sıralamada ilk 25 içinde yer alan tek kimya şirketi olan BASF, Endüstriyel Ürünler ve Süreçler sektöründe ikinci sırada yer aldı. 2004 yılından bu yana, yenilikçilik olgusunu yönlendirmeye yardımcı olmak amacıyla, ülkeler ve endüstrilerden meydana gelen geniş bir yelpazede 1.500 ‘den fazla üst düzey yöneticiyi inceleyen BCG, bu doğrultuda hazırladığı “En Yenilikçi Şirketler 2012: Öncü Endüstrilerde En Son Teknoloji” raporunu 10 Ocak 2013 tarihinde yayınladı.

BASF BÜNYESİNDE 10 BİN ARAŞTIRMACI ARGE İÇİN ÇALIŞIYOR

Raporda BASF’nin 70 küresel Ar-Ge merkezinde binlerce proje ve iş birliği ortaklığı üzerinde çalışan yaklaşık 10 bin araştırmacıdan oluşan gelişmiş bir inovasyon ağı bulunduğu belirtilirken; 2011 yılında 1.050 yeni patent başvurusunda bulunarak kimya sektöründe en üst sırayı almayı başaran ve Ar-Ge yatırımlarını 2005-2012 yılları arasında %50 oranında artırarak € 1.6 milyar seviyesine yükselten BASF’nin yöneticileri, Ar-Ge’nin gelecekte giderek daha fazla önem kazanacağının altını çiziyor.