Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dap Yapı-Eltes ortaklığının kazandığı emlak konut Kartal ihalesinde imzalar atıldı

REKOR KATILIMLI İHALE

1. oturumu 13 Aralık 2012 tarihinde yapılan ihale, Emlak Konut GYO’nun en çok katılım yapılan ihalelerinden biri oldu. Kartal Çavuşoğlu Mahallesi’ndeki 13 parsel arsa için gayrimenkul ve inşaat sektörünün dev firmaları yarıştı. 41 şirketin katıldığı ilk oturumun ardından 25 Aralık’ta yapılan 2. oturumda 1 milyar 335 milyon TL hâsılat taahhüdü veren Dap Yapı-Eltes İnşaat proje ortaklığı ihaleyi aldı. İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden Kartal’da yer alan arsa üzerinde toplam 141.896 m2 inşaat alanı bulunuyor. Bunun 122 bin 271 metrekaresi konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekaresi özel sağlık tesisi, 4 bin 501 metrekaresi özel eğitim tesis alanı ve 3 bin 509 metrekaresi ticaret alanı olarak yapılandırılacak. Emlak Konut GYO, Kartal Çavuşoğlu Mahallesi’nde yer alan taşınmazları 8 ay önce KDV hariç 20 milyon 625 bin lira ödeyerek TOKİ’den satın almıştı.

İKİ DEV ŞİRKETTEN GÜÇ BİRLİÐİ

İnşaat sektöründe kendi markalarıyla binlerce konut üreten Dap Yapı ve Eltes İnşaat yetkilileri ilk kez bir proje ortaklığı gerçekleştirdiklerini belirterek, oluşan güç birliğinden eser niteliğinde bir proje doğacağının altını çizdi.

Kartal’daki toplam 64 bin 502 metrekarelik büyüklüğe ve 141 bin 896 metrekare inşaat alanına sahip arsada, ortak vizyonla muhteşem bir proje hayata geçireceklerini vurgulayan Dap Yapı ve Eltes İnşaat, “bilgi, birikim ve güçlerin müşterek kullanımında sektör adına önemli gelişmeler kaydedilecektir” açıklamasında bulundu.