Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dortek

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Türkiye’nin ilk kapı markası olarak yola çıkan Dortek, geride bıraktığı 10 yıla çok şey sığdırdı. 2000 yılında başlayan çalışmalar, 2002 yılında patentli monoblok-dolu teknolojisini ortaya çıkardı. Ar-Ge ve teknolojiye yapılan devasa yatırımın ardından 2004 yılında ilk üretimini gerçekleştirdi. O günden bu güne sürekli artan satış grafiği ve yakaladığı başarı çizgisi ile sektörünün pazar lideri konumuna geldi. Avrupa birliği normlarına uygun olarak üretilen mono-blok sistemlerinde uzmanlaşan Dortek ürün geliştirme ve üretim ekiplerince her projede olduğu gibi GLOW3 projesinde de titizlikle mimari gereksinimlere, projenin işlevsel beklentilerine cevap vermiştir. Tercih edilme sebepleri arasından kalite, referanslar, fiyat, imalat hızı, montaj kalitesi bakımından değerlendirilmiş olup Glow 3 projesi için rakip firmalar arasından tercih sebebi olmuştur.”

PROJEDE KULLANILAN ÜRÜNLER

Glow 3 projesinde Dortek markalı SP 8 serisi sparta 8 çelik kapı, Optima Plus ürün gurubundan iç kapı ve Dortek Uniform serisi yangın kapıları tercih edilmiştir. Bu ürünlerin kullanımı yanı sıra süpürgelik Lamına ürün gurubundan genel mekan kapıları ve elektrik tesisat odaları için alüminyum kasalı laminat kapılar kullanılmıştır. Açılım seçenekleri ve ölçülerinden bağımsız olarak ürün gamında yer alan 3.000’den fazla iç kapı model, renk seçeneği ile tartışmasız en geniş ürün yelpazesine sahip olan Dortek bir konutta ihtiyaç duyulan çelik kapı, iç kapı, yangın kapısı gibi ürünler ile ilk elden cevap verebilmektedir.

Çelik Kapı SP8

Çelik olan ve birbiriyle kenetlenen daha sonra duvara ankrajlarla gömülen özel bir güvenlik sistemidir. Dortek çelik kapıları, bu özel güvenlik sistemi monoblok-dolu teknolojisi ve boss kilit sistemi sayesinde Avrupa Birliği Hırsızlığa Karşı Güvenlik Sistemi sertifikasına sahip tek kapı unvanını elinde bulunduruyor.

Optima Plus PVC

Motifleri ve renk alternatifleri ile hayal dünyanıza yeni kapılar açan 10 ayrı renk ve 19 ayrı model seçeneği ile sizi farklı dünyalara davet ediyor. Yavru kanat, çift kanat, içten sürme, dıştan sürme, çarpma, çelik, otel tipi kapı seçenekleri çalışılabilmektedir. Özellikleri arasında ısı yalıtımı, ses yalıtımı, sessiz kilit, açılım seçenekleri, opsiyonel donanım ve performans uygulamaları tercih sebeplerindendir.

Uniform Yangın

Dortek için İtalya’da özel olarak üretilen Dortek Unifom Kapıları projelere özel çözümler getiriyor. Avrupa Birliği normlarına uygun UNI EN 1634-1 sertifikalı EI2 60 ve EI2 120 skalasına göre test edilmiştir. Isı karşısında şişme özelliği bulunan soğuk – sıcak duman fitili, panik bar, hidrolik pompa manyetik tutucu ve elektrik kilit montajı için uygun kanat ve kasa detayı bulunmaktadır.