Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

HP & Karim Rashid

HP – Karim Rashid işbirliği dekoratörlere dijital baskı dünyasının kapılarını açıyor. Dünyaca ünlü tasarımcının imzasıyla dijital baskı ürünleri ile yeni fırsatlar hayata geçiyor.

Frankfurt’ta düzenlenen global tekstil fuarı Heimtextil etkinliğinde HP, ünlü tasarımcı Karim Rashid ile işbirliği yaptı. Dünyanın en önemli tekstil ve iç dekorasyon fuarı Heimtextil’deki HP standını tasarlayan Rashid, HP’nin dijital baskı alanında sunduğu dijital baskı çözümlerinin ilham veren, en güzel örneklerini bu fuarda yansıtıyor. HP, dijital baskı imkanlarını, yenilikçi dekoratörlerin/iç mimarların kullanımına sunuyor.

HP ve Rashid işbirliği aynı zamanda HP’nin dijital baskı kalitesini de gözler önüne seriyor. HP teknolojisini kullanarak tasarımcılar yaratıcılıklarını ortaya koymak için yeni bir imkan kazanıyor ve kişiye özel tasarımları daha verimli yöntemlerle, tüketicilerin ihtiyaçlarıyla örtüşen şekilde oluşturma fırsatı yakalıyor.

İşbirliğiyle ilgili konuşan Karim Rashid: “Yaşadığımız dünya giderek daha fazla görselliğe ve bilgiye meraklı bir hale geliyor. Bu ortamda süslemeler bir iletişim metodu olarak karşımıza çıkıyor ve kullanılan objelere, yüzeylere ve malzemelere doku, boyut, desen, derinlik ve ruh katıyor. Modernleşmenin yarattığı düz dünyaya duygu ve anlam katmak ise bizim elimizde. HP’nin Heimtextil fuarındaki standı dijital dünyaya açılan bir portal gibi. HP’nin dijital baskı teknolojisindeki başarısına vurgu yapmak için, desenleri envai çeşit değişik alana uyguladık. Bir katalog gibi durmayan sürükleyici ve işlevsel bir alan yaratmış olduk.”

HP Sign & Display MEMA Pazar Geliştirme Müdürü Yeliz Alaman ise şöyle konuştu: “HP’nin dijital baskı alanındaki başarılı teknolojisini göstermek için Karim Rashid ile işbirliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Burada yansıttığımız trend aslında dekorasyonda kişisel zevkleri yansıtan, marka imajı etrafında özelleştirilmiş tasarımları kullanarak farklılaşmakla ilgili. HP Teknolojilerini kullanarak ilham veren, farklı ve özgün tasarımları kısa sürede özel tasarımlı reprodüksiyonlarla gerçeğe taşıyoruz.”

Bulut özellikli iç dekorasyona özel dijital duvar kaplama çözümü Heimtextil fuarındaki HP duyuruları bu kadarla sınırlı kalmıyor. Fuarda HP duvar kaplamaları için yeni bir dijital baskı çözümünü piyasaya sunduğunu da açıkladı. Yeni çözüm, baskı hizmetleri sağlayıcıları (PSP) ve duvar kaplama üreticilerine hızla gelişen özel dekorasyon pazarındaki fırsatları değerlendirmeleri için destek oluyor.