Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Peli Parke

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Bir asıra yaklaşan bir başarı geçmişine sahip olan Turanlar Group, ağaç esaslı panel üreticisi olarak bu kadar çok çeşit üretebilen Avrupa ve Ortadoğu’nun tek, dünyanın sayılı yatırımcıları arasındadır. Modern çizgileri ve zengin çeşitleriyle pazarda fark yaratan, ürün konseptini her gün biraz daha yenileyen Peli Parke kaliteden ödün vermeyen müşteri memnuniyetine yönelik verdiği hizmet ile pazarın vazgeçilmez markası olmayı başarmıştır.”

PROJEDE KULLANILAN ÜRÜNLER

“Projenin zemin uygulaması 14.000 m2 olup 239 daire ve 7 bloktan oluşuyor. Bu daireler 65 m2 ile 242 m2 arasında değişmektedir. Peli Parke’nin Elegance koleksiyonunda yer alan P.203 MEŞE 31. Sınıf AC3 sınıfındaki serimiz projenin tamamına uygulanmıştır. 10 yıl garanti kapsamındaki TSE ve ISO 9001 kalite belgeli ürün grubumuzda 36 desen seçeneği daha bulunmaktadır. Çağdaş teknolojisi ve deneyimli üretim kadrosu ile kaliteden ödün vermeden ürettiğimiz parkelerimiz balans kağıdı, HDF, dekor kağıdı ve overlay tabakasında oluşuyor. Overlay kağıdı selülozik esaslı içinde alüminyum oksit parçaları konulmuş film tabakasıdır. Alüminyum oksit parçaları aşınma, çizilme, ve ısıya karşı üstün dayanıklılık sağlayan temel unsur olup laminat parkeyi benzer türevlerinden ayıran en önemli özelliktir. Dekor kağıdımız Avrupa’nın güçlü dekor kağıdı üretimi yapan firmalarından temin edilmektedir. Bu firmalar sayesinde yüzey renk karakterleri tam anlamıyla gerçek masif görüntüsü vermektedir. HDF üretimimiz yöresel bölge ağaçlarından üretilmektedir. Bu bölgede yetişen Çam, Köknar, Ladin ve Kayın karışımı HDF ‘ye yüksek yoğunluk sağlamaktadır. Plaka haline gelebilmesi için kanserojen madde içermeyen E1 kalite tutkalla birleştirilerek, yüksek yoğunlukta HDF plaka imal edilmektedir. HDF yoğunluğu ile piyasada rakiplerimize göre ciddi bir üstünlük sağlamaktayız. Balans kağıdımız HDF plakada denge stabilizasyonu sağlayan üste kullanılan, overlay ve dekor kağıdının kalınlığına eşit kalınlıkta kraft tabakadır. Tüm ürün gruplarımızda kullandığımız en son teknolojiye sahip kilit sistemi ile zeminlerin montajı çok daha kolay ve pratiktir. Kilit sistemimiz içindeki özel profil dizaynı sayesinde hiçbir şekilde kendisini bırakmayan ama istendiği takdirde çok kolay sökülebilen bir sistemdir.”

PELİ PARKE’NİN UYGULAMA VE PROJE ÇÖZÜMLERİ

“Müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan Peli Parke projelendirme aşamasında MOM Yapı’nın mimari ekipleriyle koordineli bir çalışma yaptı. Bu yapılan çalışmada dairelerin büyüklük ve küçüklük oranları ile diğer tamamlayıcı dekorasyon çalışmaları göz önünde bulundurularak projeye yakışır modern bir parke desenimiz Glow 3 projesine uygulandı. Firmamızın ana prensibi kazanç sağlama uğruna standartlardan ödün vermeden düşük kar marjı ile verimli çalışma düzeninde kaliteyi korumaktır. Yılların birikimi ve tecrübesi sayesinde birçok prestijli projede yer alan Peli Parke, MOM Yapı’nın Glow 3 projesinde yaptığı bu titiz çalışma ile kazandığı güvenin haklılığını bir kez daha kanıtlamıştır.”