Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Smartshare ve Smartcontrol entegrasyonuyla akıllı ev sistemleri

LG Electronics, elverişli kullanım özelliği ile geliştirilen Akıllı Ev Sistemlerini 2013’te tüketiciyle buluşturdu. İleri düzeydeki sistem, SmartShare’in medya paylaşım teknolojileriyle, kullanıcının akıllı ev konseptini kontrol etmesini sağlayan entegre SmartControl’u bir araya getiriyor.

Sistem sayesinde tüketiciler dışarıdayken çamaşır makinelerini çalıştırabiliyor, buzdolabında neler olduğunu kontrol edebiliyor veya elektrik süpürgelerini açabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, LG Smart TV ve Sihirli Kumanda ile oturduğu koltuktan bulaşık makinesini ve fırınını kontrol edip çalıştırabiliyor.

“Akıllı Ev Sistemleri, LG’nin tüketicinin evine getirdiği teknoloji yakınsamasının mükemmel bir örneğidir” diyen LG Teknolojiden Sorumlu Başkan Dr. Scott Ahn sözlerine şöyle devam etti: “SmartShare, cihazlar arasında çeşitli şekillerde dijital içerik paylaşımına olanak sağlıyor. SmartControl ise kullanıcının tek bir noktadan akıllı telefon veya Smart TV’ler sayesinde LG ev aletlerini rahatça kontrol edebilmelerine olanak tanıyor.”

SmartShare tek dokunuşla NFC’den (Near Field Communication-Yakın Alan İletişimi) yararlanarak WiFi ya da 3D/4G aracılığıyla bir cihazdan diğerine medya içeriği aktarılmasını sağlıyor. Kullanıcılar akıllı telefonlarında veya laptoplarında bulunan fotoğraflarını, videolarını ve diğer içeriklerini rahatlıkla LG Smart TV’lerine aktarabiliyorlar. SmartShare Uygulaması, bütünleşik bir içerik görünümü sağlayarak tüm dosyaları listelenmiş şekilde görüntüleyebiliyor.

LG’nin birlikte çalışan ev aletleri yönetim sistemi olan SmartControl ise LG’nin olağanüstü nitelikte akıllı ev aletleri serisine ayrı bir değer katıyor. Kullanıcılar NFC ile tek dokunuşla sisteme dahil olduktan sonra LG’nin akıllı çamaşır makinesini, buzdolabını, fırınını veya Hom-Bot’unu SmartControl sistemi ile nerede olurlarsa olsunlar kontrol edebiliyor. Ayrıca akıllı telefonları sayesinde ses komutu ile süper etkili özelliği olan akıllı ev sistemlerini kontrol altında tutabiliyorlar. LG Akıllı Ev Sistemi, gelişmiş arayüzü ve mükemmel özellikleri ile 2013 CES Innovations Ödülü’ne değer görüldü.