Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Viko enerji verimliliği projesi ile 1 milyon öğrenciye ulaşacak

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşlarından VİKO, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne ve geleceğe değer katmaya devam ediyor. Enerji Verimliliği Haftası’nda gerçekleştirdiği organizasyon ile projenin tanıtımına farklı bir anlam katan VİKO “Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği” adlı bu projesi ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda geleceğin teminatı olan çocuklara bilinç kazandırmayı hedefliyor.

Nisan 2012’de VİKO ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol ile hayata geçirilen projesinin lansmanı 17 Ocak günü, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Vekili, İlçe Milli Eğitim müdürleri, eğitimciler ve VİKO Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. İlköğretim öğrencilerinin de katıldığı organizasyonda proje kapsamında kurulan VİKO Çocuk Tiyatrosu ise ‘Aydınlık Bir Gelecek’ isimli tiyatro oyununu sergileyerek izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Lansmanda konuşma yapan VİKO Genel Müdürü Nusret Apaydın “VİKO’ da sürdürülebilirliği kurumsal bir değer olarak tanımladığımız için, üründe, üretimde, tesis yönetiminde ve sosyal sorumluluk süreçlerinde enerji verimliliği bir ana kriter olarak yer alıyor. Bizler sosyal sorumluluk projelerini sürdürülebilir ve aydınlık bir geleceğin anahtarı olarak görmekteyiz. Bugün burada “Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği“ projesini hayata geçirmenin ve sizlerle paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Bu proje ile İstanbul’da her yıl 100 bin öğrenciye ve daha sonraki süreçlerde Türkiye genelinde seçilen illerdeki çocuklarımıza ulaşarak 2020 yılına kadar 1 milyon öğrencide ‘enerji verimliliği’ bilincini oluşturacağız’ dedi.