Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Depreme dayanıklı, yenilikçi ve estetik dış cepheler

Gerçekleştirdiği projeler ve aldığı ödüllerle sadece Türkiye’de değil, dünya çapında GRC (fiber takviyeli beton) sektörünün lideri olan Fibrobeton, geliştirdiği inovatif ürünler ve teknoloji ile dış cephede sağlamlık ve ısı yalıtımı ile estetiği buluşturuyor. Fibrobeton, kendi geliştirdiği Fibro-Multiform® teknolojisi ile ürettiği cephe kaplama panelleri ve dekoratif ürünleriyle dış cephe kaplamasında hem tasarımcılara yeni ufuklar açıyor hem de yapıların geçmişine sahip çıkarak yenilenmesini sağlıyor.

1987 yılında kurulan Fibrobeton, çeyrek asır boyunca 4 kıtada 20’yi aşkın ülkede 2.500 proje ile yaklaşık 3.500 binanın dış cephesine ürünleriyle sağlamlık, depreme dayanıklılık ve estetik kazandırmış dünya lideri bir kuruluş…

Türkiye’ye ilk kez 2000 yılında Dünya GRC Kongresi’nde En Başarılı Proje (IGRCA MERIT AWARD) ödülünü Metrocity Projesi ile Fibrobeton kazandırdı. Geçtiğimiz yıl ise üç dalda üç ödül birden aldı. İstanbul’da toplanan 2011 Dünya GRC Kongresi’nde 20 ülkeden 150 delegenin katıldığı oylama ile sektör tarihinde ilk kez en başarılı firma, kişi ve proje ödülleri olmak üzere üç ödülü de alan Fibrobeton’un bu alandaki dünya liderliği tescillendi.

Fibrobeton, günümüzde küresel inşaat pazarında çok sayıda farklı projede aranılan bir çözüm ortağıdır. Geçtiğimiz yıl dünyaca ünlü Mimar Zaha Hadid tasarımı, ‘’yirmibirinci yüzyılın masal evi’’ olarak tanımlanan Moskova’daki Capital Hill Projesi Fibrobeton’a dünya ödülü getirdi. Fibrobeton, dünya mimari çevrelerinde uygulanabilirliği tartışılan bu projeyi kendi geliştirdiği Fibro-Multiform® teknolojisi ile ürettiği özel panellerle tüm iç ve dış cepheleri kaplayarak gerçekleştirdi. Son olarak Gürcistan’da yapılan iki dev projede de Fibro-Multiform® teknolojisi ile Fibrobeton Düzce tesislerinde üretilen paneller başarıyla uygulandı. Gürcistan’daki farklı ve çarpıcı tasarımları olan Kutaisi’deki yeni Parlamento Binası ve Gori kentindeki kamu hizmet binasının tüm cepheleri Fibrobeton panellerle kaplanarak, istenilen cepheler yaratıldı.

IGRCA MERIT AWARDS – 2011

16. Dünya GRC Kongresi’nde Fibrobeton®, Dünyanın En Başarılı GRC Projesi Ödülü, Dünyanın En Başarılı GRC Firması Ödülü ve Dünya GRC Sektörünün Gelişmesine En Çok Katkıda Bulunan Kişi Ödülü olmak üzere üç ayrı ödüle layık görülmüştür.

FİBROFOMBETON®

Isı Yalıtımlı Cephe Sistemleri

Patenti kendisine ait GRC teknolojisine sahip bir Türk firması olan FİBROBETON, geliştirdiği Fibrofombeton® adlı ısı yalıtımlı cephe panelleriyle dış cephede sağlamlık, dayanıklılık ve estetik ile ısı yalıtımını birleştirdi.

Enerji tüketiminin önem kazandığı günümüzde ısı ve su yalıtımı konusunda kullanıcılara çok önemli çözümler sunan Fibrofombeton® aynı zamanda yangın ve deprem karşısında güvenirliliği bilimsel testler ve çalışmalarla belgelenmiş bir cephe sistemi. Hızlı ve ekonomik montaj imkânı, hafifliği, değişik yaratıcı çözümlere estetik öneriler sunan renk alternatifleri olan Fibrofombeton® atmosferik şartlara uygun bir malzeme olduğu için uzun ömürlü.

Mimari açıdan her türlü form, detay ve boyutun uygulanabilmesi özelliğiyle ülkemizdeki yüzlerce yapıda tercih edilen Fibrofombeton® ’un üstün bir dış cephe malzemesi olduğu, onlarca ülkede patent altına alınmış olmasıyla da kanıtlandı.

Türkiye’de konusunda tek patentli ürün olan Fibrofombeton® son uygulamalarından biri de ülkemizin prekast kaplamalı en yüksek binaları olarak inşa edilen 54’er katlı iki kuleden oluşan Anthill Residence Projesi oldu.

Üstün üretim teknolojisiyle A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip, yüksek rüzgâr yüklerine karşı dayanıklı, deprem konusunda oldukça zorlu testlerden geçmiş olan Fibrofombeton® bu kulelerde 210’uncu metreye tırmanarak, Metrocity, Astoria ve Selenium Twins’ten sonra kendisine ait Türkiye’deki en yüksek cephe prekast uygulaması rekorunu bir kez daha kırdı.