Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Doğa gibi serinletiyor

Eco Sistem İklimlendirme tarafından iki seneyi aşan Ar-Ge çalışması sonucunda 2012 yazında iklimlendirme sektörüne yeni bir soluk kazandıran Eco ürün çeşitliliğini genişleterek bu yıl da mekânlardaki yerini hızla arttırıyor. Gücünü doğanın serinletme prensibinden alan Eco, suyu ve Türkiye’de ilk yerli üretim Coolpad markalı soğutma peteklerini kullanıyor. Dışarıdan alınan taze bol oksijenli hava özel Aspen ağacından üretilen Coolpad içinden yıkanarak geçiyor. Böylece mekanlara temizlenmiş ve soğutulmuş hava veriliyor.

Eco, soğutma yapmayan havalandırma sistemlerinin aksine dışarıdan aldığı taze, bol oksijenli havayı su ile yıkayarak serinletiyor. Bunu yaparken de kullanıcıya havadaki partiküllerden ve kokudan arınmış hijyenik bir hava sunuyor. Ayrıca Eco, klimalar gibi ortam havasını kullanmıyor ve bol oksijen içeriyor. Yine Eco, işletme maliyeti olarak 8-16 kat arasında elektrik tasarrufu sağlıyor. Özellikle yaz aylarında pek çok kişinin şikayetçi olduğu klima kaynaklı soğuk çarpması Eco’nun homojen konforlu serinliğinde görülmeyen bir diğer artı özellik. Ticari işletme sahipleri için en büyük zorluklardan biri ise yaz aylarında mekanın soğuğunu korumak, hapsetmektir. Oysa Eco çalışırken kapı ve pencereleri açabilirsiniz.