Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Havalimanları AKG Gazbeton Güvencesinde

Terminalin yenileme inşaatında, depreme dayanıklı, çevreci ve A1 sınıfı hiç yanmaz AKG Gazbeton duvar blokları ve lentoları kullanılıyor. 250 milyon Euro yatırımla yenilenen terminal yaklaşık 200 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. “Avrupa’nın Çevreye En Duyarlı Havalimanı” seçilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın yenilenen İç Hatlar Terminali, çevre dostu binalara verilen “LEED Sertifikası” için başvuruda bulunarak havalimanları arasında da bir ilke imza attı.

BALIKESİR KÖRFEZ HAVALİMANI DA AKG GAZBETON İLE BÜYÜYOR

İzmir Foça’dan Çanakkale’ye kadar uzanan bölgede Kuzey Ege turizmine hizmet veren Edremit Havalimanı’nın pist, apron, teknik bina ve kule düzenlemelerinin ardından başlayan yeni terminal binasının yapım çalışmaları da AKG Gazbeton kalitesi ile sürüyor. Havalimanının 39 milyon TL’ye mal olacak yeni terminal binasının inşaatında AKG Gazbeton’un yangına dayanıklı duvar blokları kullanılıyor. 14 bin 500 metrekarelik alanda iki kattan oluşacak yeni terminal binasının 2013’ün 3. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.