Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Her odaya ayrı sıcaklık sağlayan Termostatik radyatör vanaları

Baymak termostatik radyatör vanaları, boyler veya kazanı değil, radyatörleri kontrol altında tutarak istenilen sıcaklığa ulaşmayı sağlar. Her odaya ayrı sıcaklık imkanı sağlayan Baymak termostatik radyatör vanası sayesinde istenilenden fazla ısınma engellenmiş olur. Böylece fazla enerji harcanmasının önüne geçilerek enerji tasarrufu sağlanır.

Baymak termostatik radyatör vanası kullanılan radyatörlerde, oda istenilen sıcaklığa gelince radyatöre giren sıcak su miktarı otomatik olarak kısılır. Önceden ayarlanmış sıcaklık ayarının geçilmesi engellendiği için odanın istenilen sıcaklıkta kalması sağlanır. Daha az enerji sarfiyatı hem hava kirliliğine daha az sebep olduğu için çevreye hem de daha az yakıt kullandığı için bütçeye katkı sağlar. Baymak termostatik radyatör vanası, oda sıcaklığını 7-28 °C arasında istenilen sabit değerde tutarak enerji verimliliği ve tasarrufu sağlar. Katlı binalarda, bütün katları dengeli bir şekilde ısıtmak problemdir. İlk ve son katlarda ki radyatörleri yüksek sıcaklığa ara katları daha düşük sıcaklığa ayarlayarak ara katların daha önce istenilen sıcaklığa ulaşmasını sağlamış olursunuz. Böylece istenilen sıcaklığa ulaşan orta katlarda ki radyatörler devre dışı kalarak, alt ve üst katlar ısınmaya devam edecektir, çalışma süresi kısalacak ve dolayısıyla gereksiz ısıtmalar önlenmiş olacaktır.

Tüm döküm ve panel radyatörlerde kullanılabilen Baymak Termostatik Radyatör Vanaları köşe tip ve düz tip modelleri Baymak ürün yelpazesinde yer almaktadır. Baymak Termostatik Radyatör Vanalarının gövde malzemesi pirinç- nikel kaplamalıdır. Sızdırmazlık ise contalı (NBR) olup 120 ° C sıcaklığa ve 10 bar basınca dayanıklı olarak TS EN 215-1 standardına uygun olarak üretilmiştir.