Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kentsel dönüşümde fark yaratan vizyon Keten İnşaat

Nişantaşı, hepimizin tanık olduğu bir yapılanma sürecine girdi. Bu çalışmalardan en etkili projelerin yaratıcısı olan Keten İnşaat – Selahattin Keten, Nişantaşı ve Şişli’de kentsel dönüşümde attığı önemli adımlarla adından sıkça söz ettiriyor. Keten İnşaat semtin sosyal yüzüne olan yakınlığıyla Nişantaşı, Teşvikiye ve Şişli’nin piyasadaki tek temsilcisi olarak biliniyor. Bugüne kadar yaptığı projeleri şehir merkezi gibi dokunulması en riskli alanlarda gerçekleştirip, özveriyle altından kalkan Keten İnşaat, çalışmalarından ilkini Şakayık Sokak’ta daha sonra da Nişantaşı’nın diğer bölgelerinde gerçekleştirdi. Selahattin Keten, gerçekleştirdiği yüze yakın çalışmadan sonra şimdi de Keten Eyüp Projesi’yle imzasını İstanbul’un değişen yeni yüzüne imza atmaya hazırlanıyor.

Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten “Kentsel gelişmenin toplumsal, ekonomik ve mekânsal olarak yeniden ele alındığı ve kentteki sorunlu alanların sağlıklı ve yaşanabilir hale getirilmesi için yıkıp yeniden yapma, canlandırma, sağlamlaştırma veya yeniden yapılandırma için proje üretilmesi ve uygulama yapılmasıdır. Özetle kentsel dönüşüm bir kentin dokusunu bozan sorunların giderilmesi anlamına geliyor. İstanbul’un birçok bölgesinde kentsel dönüşüm projelerine imza atıyoruz.” sözleriyle ve çalışmalarıyla konut yapımında semtin orijinal mimari dokusundan vazgeçmemenin önemini vurguluyor.

TARİHTEN KOPMADAN KALİTELİ VE MODERN

“Butik inşaat anlayışıyla Nişantaşı, Teşvikiye, Bostancı, Fenerbahçe, Erenköy, Şişli ve Kurtuluş gibi şehrin merkezinde lüks konut projelerini hayata geçiriyoruz. Tarihi değerlerden ödün vermeden günümüze uygun, depreme dayanıklı, kaliteli ve modern yapılar inşa eden ediyoruz.” diyen Selahattin Keten ekonomik ömrünü tamamlamış ve afetlere dayanıksız binaları dönüştürerek şehrin sosyal nabzını tutmaya meraklı kesimin takdirini kazandı.