Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Konforlu ve emniyetli otomatik kapı sistemleri

GEZE ECturn ile 90o AÇILAN KAPILARDA RAHAT KULLANIM

ECturn, 90o açılan kapılar için tasarlanan, yüksek teknolojiye sahip, emniyetli ve her türlü dizayn olanağını barındıran bir elektromekanik mekanizmadır. ECturn, özellikle, yürüme zorluğu çeken engelliler ve küçük çocuklar için hayatı kolaylaştırır.

GEZE ECturn, kapıları sessizce, kolayca, otomatik ya da manüel olarak açar ve otomatik olarak kapatır. Düşük enerji modunda (düşürülmüş hızda) ya da otomatik olarak DIN 18650 normuna uygun olarak çalışır. Özel koruma talebinde bulunan daha duyarlı kullanıcılar için, ilave emniyet sensörleri hızlı ve kolayca bağlanabilir.

Bunun için gerekli olan ara birimler mekanizma içerisinde standart olarak sunulmaktadır. Uzaktan kumanda gibi farklı kontrol seçenekleri ile de kullanılabilen ECturn, isteğe bağlı batarya seçeneği ile elektrik kesintilerinde de otomatik olarak açılıp, kapanmaya devam eder. Otomatik, sürekli açık ve gece modlarında kullanım imkanı sunar. GEZE acil durum çıkış ve giriş kontrol sistemleri ile kombine olarak kulllanılabilir. 580x60x60 mm boyutlarında olan mekanizmanın kullanımı, 125 kg kanat ağırlığı ve 1100 mm kanat genişliğine kadar uygundur. GEZE ECturn iç mekanlarda olmak üzere, engellilere ait alanlarda, hastane odalarında, bakım evlerinde, kamu binalarında, otellerde, konutlarda ve idari binalarda kullanılabilir.