Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Şehrizar Konakları Şehrizar Konakları örnek daireleri

Şehrizar Konakları Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Han Tümertekin, Nevzat Sayın, İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar’ın imzalarını taşıyor. Tarihte var olan ve tarihin her döneminde kalitesini koruyabilecek bir mekân kimliğine sahip Şehrizar Konakları, her evin bulunduğu yerden hangi açıyla en iyi manzarayı yakaladığı ve gördüğü açıda hangi ağacın varlığının en iyi olacağına kadar her detayın düşünüldüğü bir proje. Binaların değil, yerleşmenin mükemmel şekilde algılandığı bir mimariye sahip Şehrizar Konakları bir arada yaşamak isteyen geniş aileler için huzurlu ve ferah bir ortam sağlarken, İstanbul’un bitkilerinin kullanıldığı peyzaj düzenlemeleriyle sıcak ve samimi bir mahalle ortamını da mimariye yansıtıyor.

Banyo ve mutfak mobilyalarından yatak odasına, salon oturma gruplarından yemek odasına kadar tüm mobilyaları, avizeleri ve deseninden modellenmesine tüm halıları özel olarak üretilen örnek dairede birinci sınıf malzemeler kullanıldı. Koridor, mutfak ve ıslak hacim döşemelerinde kullanılan doğal taş mermer, salon ve diğer odaların zeminine uygulanan rutubete dayanıklı özel üretim huş kontralı lamine parke, yüksek tavanlı çatı dubleks tasarımı, yerden ısıtma konvektör sistemi, VRV soğutma sistemi, evin genel aydınlatma, soğutma ve ısıtma sitemini kontrol eden akıllı bina otomasyon sistemi örnek dairede öne çıkan özelliklerden en dikkat çekenleri. Şehrizar Konakları’nda konak zenginliğini ortaya çıkaran malzemelerin yanı sıra örnek dairenin pratik çözümler üreten, şık ve aynı zamanda işlevsel iç mimarisi sayesinde aynı mekanda günümüz ve geçmişin estetik değerleri bir arada sunuluyor.