Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi Sancaktepe’de

BAKAN MÜEZZİNOÐLU: “DÜNYA ÇAPINDA BİR PROJE”

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, Genel Kurmay Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. İstanbul gibi bir yerde 3.5 milyon metrekareye yakın bir alanı sağlık bakanlığının hizmetine sunmaları çok önemlidir. Bu anlamda yaklaşık 15 gün önce bir protokol imzaladık. Milletimiz adına belki de dünya çapında bir proje üzerinde çalışacağımız bir alan ortaya çıkacak. Bundan sonraki süreçte uluslararası alanda destek de alarak bir Sağlıklı Türkiye projesinin üzerinde çalışacaklarını belirten Müezzinoğlu, hem İstanbul için hem Türkiye için marka olacak bir projeye başladıklarını ifade ederek “Önümüzdeki süreçte de ülkemize güzel bir sağlık tesisi kazandırma çalışmalarına başladık” dedi.

“YARINIMIZ, BUGÜNDEN DAHA İYİ OLACAKTIR”

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’nin geçmiş dönemde sağlık problemleri yaşadığını ancak artık bu problemlerin çoğunun çözüldüğünü ifade etti. Yılmaz şöyle devam etti: “Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri sağlık problemleri idi. Ancak çoğu sağlık problemi Türkiye’de çözülmüş durumda. Ancak iyide sınır yoktur daha iyiye götürmek istiyoruz. Anadolu yakasının şehir hastanesi Sayın Bakanımızın izah ettiği gibi, en mükemmel, en güzel, adeta yarım asıra hizmet edecek bir hastane planlaması yapılacak. İnşallah Anadolu’ya İstanbul’a yakışan bir şehir hastanesi için uygun yeri sağladıkları için huzurlarınızda Genel Kurmay Başkanımıza, Kara Kuvvetleri Komutanımıza teşekkür ediyorum. Protokolü de imzalandı.” Yılmaz, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirirken şöyle dedi: “Bugün çok başarılı belediye başkanımız İsmail Erdem’i ziyaret etmek için geldik. Birinci gayemiz bu. İkincisi, 14 Mart Tıp Bayramı’nda en güzel etkinliğin Anadolu yakasına kazandırılacak bir şehir hastanesi olacağını düşündük. Türkiye’nin bugünü dünden çok daha iyidir. Yarını da daha iyi olacaktır.” ■