Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Başak Çatı & Cephe Sistemleri

8000 yıllık kiremit geleneğinin modern dünyadaki en önemli uygulayıcılarından, merkezi Eskişehir’de olan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri kuruluş yılı olan 1969’dan bugüne üretimdeki kalite anlayışı, müşteri ve kalite odaklılığı, çevreciliği, yüksek standart ölçüleri, değişime ve gelişime açıklığı, iş disiplini, yeniliklerin takibindeki başarısı, üretimde kullandığı ileri teknoloji ile sektördeki farkını ortaya koymaktadır.

Ar-Ge departmanının 2005 yılında çalışmalarına başladığı Angob tekniği ile renkli kiremit üretimi, 2008 yılında tüm teknik ve görsel detaylar çözülerek ürün gamına eklenmiş ve Türkiye’nin ilk renkli kil kiremit üreticisi olarak Türkiye ve dünya pazarlarında satışlara başlamıştır. Firmanın hedefi renkli kiremit üretimini toplam üretim kapasitesinin % 20 sine çıkarmak, sektörde daha önce yapılmayanı yaparak katma değeri çok daha yüksek olan renkli kiremit satışlarını arttırmaktır.

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA BÜYÜK PROJELER

Başak Çatı ve Cephe Sistemleri yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da büyük projelere imza atmıştır. Yurt içinde Pelican Hill, Eston Ardıçlı, Eston Göl Evleri, Eston Şehir, Eston Villa, Eston Deniz, Koray Yapı Natura, Mesa Maslak, Pekdemir Villaları, Sinpaş Mare Negro, Sinpaş Silivria, Alaçatı Portmarina, Forum Aydın AVM ve Forum Ankara AVM gibi birçok saygın projede yer almıştır. 2004 yılında Dubai’de “The Palm City” projesinin dahilinde “The Jumeriah Island” projesine ürünlerini ihraç etmiştir. Dubai’deki diğer projeleri de Discovery Garden, International City, Palm Jumeriah, Al Saleh ve The Lost City’dir.

İHRACAT VE PAZARLAR

2006 ilk aylarında başlayan Amerika pazarı çalışmaları doğrultusunda, Miami-Dade County tarafından yapılan testlerden sonra “olur” belgesi almıştır. Hemen ardından Ağustos ayında Amerika’ya ihracatta büyük önemi olan “NOA – Notice of Acceptance” belgesini alan ilk Türk kiremit üreticisi olarak da kalitesini tescil ettiren Başak, ilk gönderimlerini Kasım 2006 da yaparak Amerika pazarına ihracat yapmaya başlamıştır. Ayrıca ihracat portföyünde; Lübnan, Irak, İran, Ukrayna, Ürdün, Suriye, Sudan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kıbrıs, Gürcistan, Azerbaycan, Libya, Dağıstan, Romanya, Bulgaristan, Hollanda Antil Adaları, Mozambik ve Cezayir bulunmaktadır.

KONULARINDA DÜNYA DEVİ MARKALARLA İŞ BİRLİKLERİ 

Başak Çatı ve Cephe Sistemleri’nin, kendi hedeflerine uygun olarak, en iyi ürün ve hizmeti sunabilmek amacıyla, çatı detay çözümleri için dünyanın en iyi ve kaliteli markaları ile işbirliği yapmaktadır. Konularında mükemmel olan Danimarka firması VELÜX çatı pencereleri, Fransa firması NICOLL yağmur indirme sistemleri, Almanya firmaları MAGE ve BTS ile yalıtım aksesuar çözümlemeleri için işbirliği içerisindedir. Başak Çatı ve Cephe Sistemleri 2005 yılında dünya çapında bir firma olan Deutsche Steinzug AGROB BUTCHAL’ın Türkiye distribütörlüğünü alarak, Keratwin ve Cotto ürünlerini yerli pazara tanıtmış, pazarda cephe ve zemin kaplamalarında özel detay çözümlemeleri olan bu ürünler ile yeni bir dönemi başlatmıştır. Firmanın 2011 yılı içerisinde gerçekleştirdiği planlı ve detaylı ön çalışmaların sonucu 2012 yılının Ocak ayında dünyaca ünlü Güney Kore KD ONE Metal Kiremit firması ile anlaşarak, Türkiye distribütörlüğünü almıştır. Çatı ile ilgili her şeyin işlerinin bir parçası olduğu düşüncesiyle, pazarda metal kiremit satışına da başlamıştır.

EKSİKSİZ TEKNİK DESTEK

Sürekli gelişim, müşteri memnuniyeti, iletişim, ürün kalitesi, tedarikçi firmalarla işbirliği, kalite anlayışı gibi temel başarı faktörlerini benimsemiş olan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, uzman kadrosu ile üretimini gerçekleştirdiği malzemelerin kullanımıyla ilgili müşterilerine gerekli tüm desteği vermektedir.

Başak Çatı Sistemleri uygulama detaylarını; mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, uygulamacılar ve sektörle ilgili diğer tüm kullanıcılar için teknik açıdan eksiksiz ve anlaşılır şekilde çözümlemiştir. Firma, Türkiye’nin her bölgesinde eğitimli bayi ve uygulamacılarıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Kuruluş: 1969

Şirket: Başak Kiremit ve Tuğla İnş. San. Tic A.Ş.

Fabrika: 115 .000m2 açık-20.000 m2 kapalı alana sahip

Şatış Ağı: Yurt içi ve yurt dışı bayilik sistemi

Motto: Konforlu ve Huzurlu Ortamlar

Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, konusunda uzman firmalar ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda geliştirdiği çatı sistem çözümleri ile yağmur, kar, dolu,

rüzgar, aşırı sıcaklık gibi doğa olaylarına karşı tam koruma sağlamasının yanı sıra çevresel şartlar nedeniyle oluşan nem ve rutubetin uzaklaştırılmasıyla,

konforlu ve huzurlu ortamlar sağlamıştır ve bu yöndeki çözümleri yoğun Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilmeye devam etmektedir.