Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya

Yabancılara mülk satışının önünü açan Mütekabiliyet Yasası’nın ardından Resmi Gazetede yayınlanarak henüz yürürlüğe giren Türkiye’de taşınmazı olan yabancılara kısa süreli İkamet İzni Kanunu’na yönelik Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya şu açıklamayı yaptı:

“Mütekabiliyet Yasasının ardından getirilen bu hak ile gayrimenkul sektörünün beklentilerinden biri daha çözülmüş oldu. Mütekabiliyet Yasası sonrası pek çok yabancı ülkemizden oturuma yönelik konut alımına başladı ancak oturum izni konut alımı yapan ya da alım yapmak isteyen yabancı alıcıların önündeki en büyük engeldi. Nihayet yabancılara satış konusunda engelleri aşmaya başlayacağız. Bu hem Türkiye ekonomisi hem de inşaat sektörü açısından çok olumlu ve mutluluk verici bir haber. Türk ekonomisinin lokomotifi haline gelen inşaat sektörü giderek dünyanın ilgisini daha çok çekiyor. Türkiye ve özellikle İstanbul artık dünyanın cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Yasanın çıkması ile birlikte Türkiye uluslararası pazara açılan bir marka haline gelecek. Bu yasa, ülkemize ilgisi olan ve burada yaşamak ve yatırım yapmak isteyen birçok insan için yeni bir fırsat olacak. Önümüzdeki günlerde konut satışlarında hareketli günler yaşayacağımıza inanıyorum.”