Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

HMF Makina

Temelleri 1993 yılında atılan HMF Makina; 20 yıldır tüm Türkiye’de Hyundai iş makinaları distribütörlüğünü başarıyla sürdürüyor. Ülkemizde her geçen gün büyümekte ve gelişmekte olan iş makinası sektörünün değişimine paralel olarak HMF Makina; Hyundai marka 1,5 tondan 120 tona kadar ekskavatörlerin, yükleyicilerin yanı sıra 2003 yılından bu yana Hyundai marka LPG, akülü ve dizel forkliftleri ile en yeni endüstriyel ürünleri ürün gamında bulunduruyor. HMF tarafından Türkiye pazarına sunulan Hyundai forkliftlerin ürün grubunu; 1.5 – 25 ton arası dizel forkliftler, 1.5 – 5 ton arası LPG’li forkliftler ile 1.5 – 5 ton arası akülü forkliftler oluşturuyor. Hyundai iş makinaları ve Hyundai Endüstriyel ürünlerin yanı sıra Atlet marka depo içi ekipmanlar ve iş makinalarında kullanılan D&A kırıcılar bulunuyor. Kore’nin önde gelen hidrolik kırıcı markası D&A’ nın distribütörlüğünü 2011 yılı itibariyle üstlenen HMF, ürün gamına eklenen kırıcı markası ile kalite ve güveni bir arada sunuyor. Ayrıca kentsel dönüşümde önem kazanan yıkım ataşmanları içinde Avrupa’nın önde gelen yıkım ataşmanı üreticisi Mantovanibenne ürünleri HMF güvencesi ile tüm Türkiye’de pazara sunuluyor.

YENİ HYUNDAI 9 SERİSİ EKSKAVATÖRLER

Hyundai’nin yeni geliştirdiği 9 serisi ekskavatörlerde; elektronik klima, ısıtmalı koltuk, uzaktan kumandalı radyo ve artırılmış iç hacim standart. Geniş görüş açısı sayesinde çalışma alanı kabin içerisinden rahatlıkla görülebiliyor. Kabin içerisinde konumlandırılmış renkli 7”LCD ekran üzerinden tüm ayarlar kolaylıkla yapılabiiyor. Ekran üzerinden hidrolik debi ayarlamak, bom-kule dönüş hızları için çeşitli ayarları yapmak mümkündür ve yine makina üzerinde yer alan geri görüş kamerası da bu ekran üzerinden izlenebiliyor. Hyundai 9 serisi iş makinaları geliştirilmiş hidrolik sistem sayesinde ihtiyaç duyulan gücü en kısa sürede ve yeterli miktarda sağlayarak gereksiz yakıt sarfiyatının önüne geçiyor. Ekstra kabin koruma sayesinde yıkım esnasında oluşabilecek olası yaralanmaların önüne geçiliyor. Arttırılmış arka ağırlık makinanın mükemmel bir şekilde dengede kalmasını sağlıyor.

HMF KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIR

Ayrıca Kentsel dönüşüm ile gündeme gelen yıkım makinaları konusunda da HMF-Hyundai iki yeni makina ile müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. R380LC-9 DM ve R520LC-9DM yıkım makinaları, yıkım sektörünün ihtiyaçları düşünülerek yüksek erişimli ve 30°’ye kadar eğilebilen kabinleri ile operatörlere konfor ve rahatlık, makina sahiplerine ise ekonomi ve hız sunuyor. Kentsel dönüşüm çerçevesinde Mantovanibenne yıkım ataşmanları da Türkiye’de HMF güvencesi ile sunuluyor. Bu yıkım ataşmanlarının ortak özelliği; yüksek hızda, güvenli ve sessiz yıkım yapılmasına olanak sunması. Mantovanibenne ürün gamında yer alan yıkım makasları ile birincil yıkım işlemleri gerçekleştiriliyor, Pulvarizerler ile birlikte de yıkım artıklarının geri dönüşüme uygun hale getirilmesi ve hafriyat atıklarından inşaat demirinin ayıklanması amacıyla kullanılıyor.

YAYGIN SERVİS AÐI

HMF Makina; müşteri memnuniyetini %100’e ulaştırmak adına sektörün ihtiyaç duyduğu tüm ürünler ile birlikte tüm Türkiye’de yaygın yetkili servisleri ile hizmet veriyor. Ayrıca; müşteri memnuniyet hattı ile müşteri istek ve önerileri 444 HMF4 hattı üzerinden dinleniyor ve kayıt altına alınarak müşteri beklentileri karşılanıyor.

GELECEK HEDEFİ

Türkiye’de iş makinası sektörü her geçen yıl ciddi ilerleme kaydederek büyüyor. 2023 yılına kadar Türkiye’de satılan iş makinası adedinin yıllık 30.000 gibi rakamlara ulaşması ve Türkiye’nin Avrupa’nın en büyük 3 iş makinası pazarından biri olması bekleniyor. Bu konjonktürde, HMF makina satış adetlerini pazar büyümesinin üzerinde arttırarak, her bir ürün grubunda liderliği yakalamayı hedefliyor.

Kuruluş: 1993

Şirket: HMF Makina ve Servis San. ve Tic. A.Ş.

Şatış Ağı: Türkiye çapında 40 dan fazla noktada yaygın satış ofisleri ve yetkili servis

Motto: Verimli, Ergonomik, Güvenli ve Hızlı