Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BİTÜDER Yapı Fuarı’nda

Türkiye’de su yalıtımı sektörünün kalite standartlarını koruyarak sağlıklı büyümesini Avrupa Birliği standartlarına uygun üretim yapılmasını amaçlayan BİTÜDER (Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği), 2-6 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Uluslararası Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2012’ye katılıyor.

Ziyaretçilerini kaliteli ve CE Belgeli ürünler konusunda aydınlatacak olan dernek, su yalıtımında bitümlü örtülerin teknik performans değerleri ve uygun kullanım alanlarına yönelik soruları yanıtlayacak.

ÖZCAN’DAN ZİYARETÇİLERE DAVET

BİTÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan, su yalıtımı sektörü ile ilgili aklındaki tüm sorulara cevap bulmak ve bilgi edinmek isteyenleri, 3. salonun ana fuayesinde yer alan dernek standına davet etti.

Türkiye’deki çok önemli bir eksiği gidererek bir ilki gerçekleştirdiklerinin altını çizen Özcan, bugüne kadar mevcut standartlar gereğince ürünün çekme mukavemeti, boy uzama oranları, soğukta kırılma değeri ve akmaya karşı direnci gibi tüm özelliklerinin üreticinin beyanına ve kendi bulacağı imalat değerlerine bırakıldığına dikkat çekti. Özcan, TS 11758-2 Kural Standardı’nın; su yalıtımı amacıyla kullanılan polimer bitümlü örtülerin taşıması gereken asgari özellikleri, uygulamada uyulması gereken asgari koşulları, kullanılması tavsiye edilen örtü kat adetlerini ve uygulama kurallarını kapsadığını belirtti.

Tüm polimer bitümlü örtü üreticilerini bir çatı altında toplayan BİTÜDER, su yalıtımı sektörünün önemli problemlerinden merdiven altı ve kalitesiz üretimle mücadele ediyor.