Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kumburgaz sahilinde binaların yüzde 90’ı yıkılacak

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kumburgaz sahil şeridindeki binaların yüzde 90’ının Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılacağını açıkladı. Hürriyet gazetesinin haberine göre, başkan Akgün, “Herkesin bildiği gibi 40-50 yılı doldurmuş, kumun üzerine gelişi güzel yapılmış bu binaların ayakta kalması mümkün değil, hepsi yıkılacak. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bu binaları yıkarak binlerce vatandaşın hayatını kurtaracağız” dedi.

BİNALARIN DURUMUNU VATANDAŞ DA DÜŞÜNMELİ

Bilim adamlarının, belediye başkanlarının görevlerinin halka gerçekleri anlatmak ve onları doğru bilgilendirmek olduğunu söyleyen Akgün, “Bunu sadece belediye başkanları, hükümet düşünmeyecek, vatandaş da düşünecek. Gelip demirleri dahi çürümüş binaların içine sonunu düşünerek girmeyecek” şeklinde konuştu.

BAKAN BAYRAKTAR ÖZEL ÖNEM VERİYOR

12 km olan Kumburgaz Sahil şeridi üzerindeki olası bir depremde yıkılmaya mahkum olan bu yapıların tamamını kaldırmayı istediklerini söyleyen Akgün, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’la bu konuda görüştüklerini belirtti. Akgün, “Bakan bu bölgeye ve bu projeye özel önem veriyor. Önümüzdeki hafta yeniden görüşerek gerekirse bölgeyi birlikte gezeceğiz ve projeyi hızlandıracağız” dedi.