Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Odem Cıvata

Odem Cıvata ve Etafix markaları yeni ürünleriniz… Ürünleri tanıyabilir miyiz?

Mehmet Zekai KÜPÇÜK: Odem Cıvata, 2004 yılının ikinci çeyreğinde ihracatçı bir firma olarak kuruldu. Başta Ukrayna olmak üzere Rusya, Bulgaristan, Moldova, Romanya gibi ülkelere periyodik ihracatlar gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda Ukrayna’nın Odessa şehrinde bir şube açtık. 2008 Global krizin Ukrayna üzerinde ektisinin yüksek olması sebebi ile şubeyi devrederek ihracatlarına İstanbul merkezindeki deposundan devam ediyoruz.

Firmamız ihracat satışlarına paralel olarak iç piyasada da kendisine inşaat sektöründe öncül alt çalışma grupları belirledi. Odem Cıvata inşaat sektörünün haricinde makine imalatı başta olmak üzere metal bağlantı elemanı gerektiren tüm sektörlerde faaliyet göstermeye devam ediyor.

İç piyasada özellikle inşaat sektörüne hizmet sunarken ağır yük dübeli başta olmak üzere dübel gurubu ile ilgili “Etafix Fixing System” markası ile imalata başlamış ve devam etmektedir. Etafix Fixing System olarak inşaat sektöründe öne çıkan ağır yük montajları, asansör ray montajı ve dış cephe panel montajında sunmuş olduğumuz hizmetler ile de bir adım önde olmayı başardık.

MİMARLARIN HAYALGÜCÜNE HİZMET EDİYORUZ

Piyasaya sunduğunuz ürünlerle ilgili olarak mimar, yatırımcı ve son tüketicilerle yakın temaslar kuruyorsunuz. Ne sıklıkta geri bildirimler alıyorsunuz?

Odem Cıvata ve Etafix Fixing System markalarımız ile hem standart metal bağlantı elemanları hem numune ve teknik çizime bağlı olarak malzeme üretimi konusunda uzman bir firmayız. Mimarlar, inşaat mühendisleri ve şantiye şeflerinin talep etmiş olduğu standart dışı uygulamalarına teknik çizime veya varsa numuneye bağlı kalarak çözümler üretiyoruz. Bu çalışmalar irtibatta olduğumuz mimar ve mühendisleri memnun ediyor. Onların sınırsız hayal güçlerine hizmet etmeye çalışıyoruz. Takdir edersiniz ki hiçbir mimar çizmiş olduğu projenin bağlantı noktalarında sorun yaşayacağı için değiştirmek veya farklılaştırmak istemez. Bu bağlantı noktalarında özel ürünler üretebilecek kabiliyette bizim gibi işinin uzmanlarını ararlar. Onlar memnun kalırken, biz de hizmet ettiğimiz için memnuniyet duyuyoruz.

Malzeme uygulayıcıları ile nasıl çalışıyorsunuz?

Eğer bizden proje sorumlusu veya satın almasının talep ettiği malzemeyi şantiyeye ulaştırdığımızda uygulanacak yer ile uyumsuzluk oluşturacak ise acilen ilgililere bildiriyoruz. Malzemeyi kullanacak olan teknik personelin zaman kaybı yaşamasını ve yanlış uygulamayı önlemek için çaba sarf etmesinin önüne geçmiş oluyoruz.

Karadeniz Metal’in piyasaya sunduğu ayrıcalıklar nelerdir?

Piyasaya sunduğumuz ürünlerin inşaat sahasında uygulama örnekleri ayrıca teknik personelimiz ve mühendisimiz tarafından uygulama şekilleri tanıtılarak gösteriliyor. Bu tip ilave hizmetlerimiz ile başta şantiye şefleri olmak üzere uygulayıcılardan da olumlu tepkiler alıyoruz.

UYGULAMA DANIŞMANLIÐI

Markalarınızı tercih eden firmalara sunduğunuz değerler nelerdir?

Şantiyeye kadar sevkiyat ve yerinde uygulama danışmanlığı hizmetleri sunuyoruz. Müşterilerimizin bağlantı elemanları konusunda ilave planlama yapmaya gerek kalmaksızın onların yerine istedikleri şantiyeye istedikleri zaman diliminde ve istedikleri paketleme şekillerine riayet ederek yerine getiriyoruz. “Sizin talebiniz bu kadar ama bizim paketleme standardımız bu” demiyoruz. Biz müşterilerimizin taleplerine göre hareket ediyoruz. Standartları onlar belirliyorlar. Biz de bundan zevk alıyoruz. Başka bir deyişle butik hizmet sunmaya özen gösteriyoruz.

Çözüm ortağı olduğunuz projelerden bahseder misiniz?

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarında yükselen dev projelerde alt taşeron olarak çalışan firmalara malzeme tedariki yapıyoruz. Uprise, Uphill Court, Uptwist, Upcity, Evora, Deluxia, İnnovia 3, Avrupa Konutları, Atakent 1-2-3, Ispartakule gibi projelerde alt taşeronlara bağlantı elemanı tedariki yapıyoruz.

MÜŞTERİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Gelecek projelerle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Bizim temel prensibimiz müşteri odaklı satış ve satış sonrası destek hizmetlerini üst seviyede tutmak ve korumaktır. Bu çerçevede baktığımızda müşterilerimizin daha çok taleplerine cevap vermek ve ilave işlerini almak istiyoruz. Mevcut asansör dübelleri ve dış cephe montaj dübelleri başta olmak üzere diğer ağır yük dübelleri ile ilgili de uygulayıcı açısından daha rahat ve kolay kullanılacak şekilde gerekli mukavemeti sağlayacak yapıda Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca müşterilerin siparişlerinin her aşamasından haberdar olacakları bir bilgilendirme sürecine giriyoruz. ERP sistemimiz üzerinden rahat bir teklif alma, sipariş verme ve siparişin teslim sürecine kadarki aşamaları görüleceği bir tedarik süreci oluşturuyoruz.