Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yapı firmalarını buluşturan fuarlara ve kent 2012 fuarı’na büyük ilgi

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (BURTİMDER) desteğinde, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi işbirliğiyle hazırlanan Bursa 24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi, Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (BURSAGAZ) işbirliği ile hazırlanan IHS Bursa 2012, 7. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği işbirliği ile hazırlanan Bursa Kent 2012, Bursa Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Fuarı eş zamanlı olarak 04 – 08 Nisan 2012 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

16 ülkeden 286 firma ve firma temsilcilerinin katılımıyla, 6 ayrı salonda ve 30.000 m2 kapalı alanda düzenlenen yapı sektörü ile Kent 2012 Fuarı’nın eş zamanlı buluşması, yurt içi ve yurt dışından A.B.D., Almanya, Avustralya, Çin, Fransa, Güney Kore, İsrail, İtalya, KKTC, Mısır, Norveç, Polonya, Suudi Arabistan, Yunanistan’dan 46.916 kişi tarafından ziyaret edildi.

Düzenlendiği ilk yıldan itibaren katılımcı sayısı ve niteliği ile ziyaretçiler tarafından çok beğenilen ve takip edilen, 2012 yılından itibaren “Uluslararası Fuar” niteliği kazanan Yapı ve Yaşam Fuarı, yapıdaki tüm yeniliklerin bir arada sergilendiği, yeni ürün ve hizmetlerin, makine ve donanımların tanıtıldığı geniş platformu ile ülkemizin konusunda ikinci büyük fuar olma özelliği taşıyor.

Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı ile birlikte, Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (BURTİMDER) işbirliğinde organize edilen ve dernek üyelerinin katılımı ile hazırlanan “Mutfak, Banyo, Seramik, Tesisat Özel Bölümü”nde; evlerimizin en önemli mekanlarından mutfak ve banyolarımızdaki son tasarımlar katılımcıların beğenisine sunuldu.