Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dünyanın en ince radyatörleri

Tasarım radyatörleri alanında önemli bir buluşa imza atan ve özel bir üretim teknolojisi ile çelik plakaların içinde kanallar sistemi oluşturarak, bilinen radyatörlerin yerini alacak yepyeni, şaşırtıcı incelikte bir ürün yaratan Minoa Desing, geliştirdiği esnek üretim teknolojisi sayesinde tamamen isteğe göre şekillendirilebilen tasarımlar oluşturulabiliyor.

Radyatör üretiminde kullanılan eski yöntemlerde enerji tüketiminin büyük bölümü kaynak ve döküm için harcanırdı. Lazer teknolojisinin kullanıldığı bu yeni sistem sayesinde üretim süreçlerinde kaynak yapmak için kullanılan enerji miktarları önemli ölçüde düşürülmüş, döküm ise tamamen ortadan kaldırılmış oldu.

Tam anlamıyla yeşil bir konsept sunan Minoa Design, ısıl kapasitesi ile de benzerlerine şaşırtıcı bir fark yaratıyor. Minoa radyatörler özel yapısı sayesinde sıcak su ile hava arasında incecik bir metal plaka bulunuyor ve bu sayede ortama ısı yayma kapasitesi son derece yükseliyor. Bir tasarım radyatör olarak borular yerine geniş yüzey alanlarına sahip olması sayesinde panel radyatörlere yakın bir ısıl verime ulaşmayı mümkün kılıyor.

Minoa Design, paslanmaz çeliğin işlenmesi konusunda da parmak ısırtan uygulamalara imza atıyor. Parlak, ayna görünümlü paslanmaz çelik plakalara ısıtma özelliği kazandırılması bu şaşırtıcı uygulamalardan bir tanesi… Kaynak izlerinin yarattığı estetik bozukluklara karşı da son derece hassas olan Minoa mühendisleri bu konuda patentli özel çözümler geliştirmişler.

Bu güne kadar ısıtma kapasiteleri ve standart şekilleri sebebiyle banyo ve mutfaklarla kısıtlı kalan tasarım radyatörlerinin her çeşit yaşam alanına girmesine olanak sağlıyor. Minoa Design tarafından sunulan bu esnek ürün seçenekleri iç mimarların düşledikleri mekanları yaratırken karşılaştıkları engelleri aşmalarına olanak sağlıyor.