Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Japon Evler Japon sanatı, mimaride can buluyor

Tarihe tanıklık etmiş Haliç ve modern yaşamın yeni gözdesi Ataşehir’de, Japon sanatlarından beslenen bir proje hayata geçiyor. Haliç ve Ataşehir’de yükselen Japon Evler, İstanbul’da yeni bir dönem başlatıyor.

ATAŞEHİR’DE UZAK DOÐU’YU YAŞAMAK

Ataşehir’de alışılagelmiş konut yapılanmasının dışına çıkan Japon Evler, Uzak Doğu sanatlarından beslenen mimarisi ile sıra dışı bir konsept yaratıyor. Yaşama farklı bir boyut kazandırmak amacıyla tasarlanan Japon Evler, Tem Otoyolu’nun hemen yanında ve kurulmakta olan Ataşehir Finans Merkezi’nin çaprazında konumlanıyor. 13 katlı tek binadan oluşan projede, 72 daire bulunuyor. Stüdyo dairelerin 32 ila 33 m2 arasında değiştiği Japon Evler Ataşehir’de, 1+1 daireler ise 49 m2 olarak yer alıyor. Toplamda 950 m2 alanda yükselen proje; kapalı yüzme havuzu, saunası ve fitness alanıyla günün yorgunluğunu, şehrin içinde dingin saatler geçirerek atmak isteyenler için hayat buluyor.

BAHARİYE ADALARI VE PIERRE LOTI’YE KARŞI HOME-OFİS

Japon Evler Haliç ise, evinde büyük işler başarmak isteyenler için oluşturulmuş bir proje. Tarihi, doğayı ve etnik kültürü sentezleyen Japon Evler Haliç, home-ofis çalışmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırarak, yaşam standardını yükseltmelerini hedefliyor. Sütlüce’de, Karaağaç Caddesi’nde inşa edilen Japon Evler Haliç, Bahariye Adaları ve Pierre Loti’nin karşısında yer alıyor. Tarih, doğa ve sanattan ilham alarak, büyük işlere imza atmak isteyenler için yükselen Japon Evler Haliç, 7 katlı tek bloktan oluşuyor. Projede 41 home-ofis ve 7 adet dükkan yer alıyor. 30 stüdyo daire, beş adet 1+1, altı adet 2+1 daireden oluşan Japon Evler Haliç’in zemin katı ile 6. ve 4. katlarında 1 adet dükkan bulunuyor. Home-ofis büyüklüklerinin 26 ile 99 m2 arasında değiştiği Japon Evler Haliç’te; kapalı yüzme havuzu, sauna, çocuk oyun odası ve fitness center gibi yaşamı keyifli hale getirmeyi amaçlayan sosyal alanlar bulunuyor.