Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kamu ve iş dünyası, Vizyon 2023’de bir araya geliyor

Türkiye’de yatırım fırsatları ve kamu destekleri başlığı ile gerçekleştirilecek olan Vizyon 2023 Kamu ve İş/İnşaat Makineleri Sektör Buluşması, 27 Haziran 2012 günü, T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün ev sahipliğinde, Türkiye İş Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ile İstif Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) katkılarıyla gerçekleşecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİ TARTIŞILACAK

Alanında uzman kişilerin sunumlar yapacağı buluşma çerçevesinde Türkiye Makine Sektörü Strateji ve İş Makinaları Yerli Üretim / Yatırımlar, Türkiye’de İnşaat ve Alt Yapı Sektör Yatırımlarına Yönelik Üretim, Büyüme ve 2023 Hedefi ve Kentsel Dönüşüm Stratejisi ve İş Makinaları Sektörü başlıklarında 3 ayrı panel gerçekleştirilecek. Organizasyonun sektör için oldukça önem arz ettiğini belirten Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Başkanı Cüneyt Divriş, sektör olarak hedefe odaklandıklarını açıkladı. Bu sürecin en önemli ayağını Kentsel Dönüşüm Projesi’nin oluşturduğuna dikkat çeken Cüneyt Divriş, Türkiye’yi kapsayacak olan 400 milyar dolarlık projenin sektöre heyecanlandırdığını bildirdi.

60 BİNE YAKIN İŞ MAKİNASI VAR ANCAK KALİFİYE ELEMAN YOK

İş ve inşaat makina ekipmanları sektörünün projenin yüzde 20’lik kısmında yer alacağını kaydeden Cüneyt Divriş, “Kalifiye eleman bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Hükümetimizin açıkladığı Kentsel Dönüşüm Projesi’ne katkı sağlayabilmemiz için bu sorun bir an önce azaltmalı, sonra da tamamen ortadan kaldırmalıyız. Sektörün iki güçlü kuruluşu İMDER & İSDER hem bu projeye hazırlık hem de sektörümüzün geleceği için kalifiye eleman sorununa el atmış bulunuyor. Önümüzdeki dönemde artan iş makinası parkının ihtiyaç duyacağı eleman talebini karşılamak için birçok ilde İş ve İstif makinaları üzerine eğitim verecek okullar açmayı planlıyor” dedi.