Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mütekabiliyet yasası Türkiye’yi markalaştıracak

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya açıklamada şöyle dedi: “Bu yasa ile yıllardır beklenen bir ilk gerçekleşecek ve yabancılara konut satışının önü açılacak, Türkiye ekonomisine büyük bir girdi sağlanacak, öte yandan da ekonominin lokomotif sektörü olan inşaat sektörünün de önü açılacak. Ayrıca bu yasa ile cari açık için de ciddi bir kaynak yaratılacaktır.”

TÜRKİYE ULUSLARARASI PAZARDA GÜÇLENECEK

“Yasanın çıkması ile birlikte Türkiye uluslararası pazara açılan bir marka haline gelecek. Bu yasa, ülkemize ilgisi olan, burada yaşamak ve yatırım yapmak isteyen birçok insan için yeni bir fırsat olacak. Türkiye, konumu, sahip olduğu güzellikler ve gelişmekte olan ekonomisi ile dünyada yıldız haline geliyor. Bütün bu özellikler ülkemizin yabancılar tarafından ilgi görmesini sağlıyor. Küresel krize rağmen gelişmekte olan bir ekonomiye sahip ülkemizde yatırımlar yabancılara cazip geliyor. Yasa ile birlikte kapıları kırarcasına bir talep olacağını beklemiyoruz ama orta ve uzun vadede bu oranlarda artış olacaktır. Özellikle mütekabiliyet sonrası Ege, Akdeniz kıyıları ve özellikle İstanbul için önemli bir talep gelecektir.”